Одна платіжка за газ була б зручнішою для споживачів, — Тетяна Бойко

Українцям було б зручніше отримувати одну платіжку за газ, яка буде об’єднувати суму за паливо і за його розподіл

Таку позицію висловила Тетяна Бойко, координаторка енергопрограм громадянської мережі "Опора", в ефірі програми "Про гроші" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Одна платіжка — це більш європейська практика ніж те, що є сьогодні. Мені здається, що так було б зручніше споживачу. Щоб він мав одну особу, якій не просто платить гроші, а яка за все відповідає — і якщо у людини проблеми, вона має вікно, до якого звернутися. І далі вже цей постачальник звертається до облгазу, якщо це питання технічного характеру", — сказала Бойко.

За її словами, у Європі близько 80% країн мають одну платіжку — так само, як було в Україні до 2020 року.
"У такому разі людина має одного суб’єкта, одного виконавця послуг — це постачальник. І далі вже постачальник розбирається по всьому ланцюжку для того, щоб газ від труби дійшов до кінцевого споживача — і сам з усіма учасниками процесу розраховується, тобто надсилає кошти облгазу, Укртрансгазу, сплачує податки, і собі якусь частину залишає", — пояснила експертка.

  • З січня 2020 року українці почали отримувати окрему платіжку з нарахуваннями за доставку газу газорозподільними компаніями.
  • В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що зараз працюють над переходом на одну платіжку за газ та розподіл. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати