Основна причина відмови МВФ у транші — відсутність конкурентного енергетичного ринку, — нардепка від “СН” Мошенець


фото: reuters
Міжнародний валютний фонд (МВФ) відмовився надавати Україні черговий транш передусім через тарифи і відсутність конкурентного ринку у сфері енергетики

Таку позицію висловила Олена Мошенець, народна депутатка від фракції "Слуга народу", в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на телеканалі Еспресо.

“В чому головна причина того, що ми не домовились? На мою думку, перша причина — тарифна. Оскільки ми дійсно відійшли від конкурентного ринку. Ми не спрацювали у цій ситуації ефективно — і врешті поплатились тим, що наразі нам відмовлено у грошах від МВФ”, — сказала Мошенець.

За її словами, щоб покращити ситуацію, Україні потрібно знайти баланс на енергетичному ринку. З одного боку, громадяни мають витрачати на комунальні послуги не більше 15-20%, а з іншого — мають бути інвестиційні компанії, які дозволять збільшити внутрішній газовидобуток.

Також народна депутатка висловилася щодо зовнішніх джерел запозичень.

“Звичайно, МВФ — найбільший і найдешевший кредитор. Президент обіцяє, що ми отримаємо принаймні два транші до кінця року. Якщо цього не станеться — є великі міжнародні інституції, які так само виступають позичальниками. Я маю на увазі Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Світовий банк”, — зауважила Мошенець.

  • Місія МВФ завершила роботу в Україні, за результатами сторони не домовилися про перегляд програми stand by. Про це 13 лютого повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

  • Умовами для успішного завершення перегляду Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by для України є реформування Вищої ради правосуддя та здійснення заходів в енергетичній політиці, повідомили посли G7 в Україні.

  • Експерти у коментарях Еспресо висловили впевненість, що відсутність підтримки МВФ протягом 2021 року не критична для України, але означає багато втрачених можливостей.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати