
Україна протягне і без МВФ, але громадяни платитимуть за запозичені урядом “дорогі” гроші, — Кушнірук
Україна у 2021 році може існувати і без траншів Міжнародного валютного фонду (МВФ), проте громадяни платитимуть за залучені урядом кошти під 12-13% річних
Таку позицію висловив Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру у програмі “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.
“Якось протягнемо, безперечно. Але з кишень усіх громадян будуть витягнуті додаткові кошти для сплати відсотків по позикам, які будуть набагато більші, ніж кредити МВФ. Кредит МВФ був би приблизно під 2,5% річних, а те, що уряд залучає — 12, 13% річних”, — заявив Кушнірук.
Він висловив переконання, що Україні не загрожує дефолт.
“Левова частина коштів, які треба сплатити у цьому році — це внутрішні облігації, які знаходяться у внутрішніх інвесторів і значною мірою у самого центрального банку. Тому там буде проведено переоформлення на нові строки. Якщо це банки — вони теж скоріше за все просто обміняють на нові облігації. А зовнішні борги не є настільки суттєвими, і золотовалютний резерв Нацбанку цілком дозволяє вирішити цю проблему”, — впевнений експерт.
-
Місія МВФ завершила роботу в Україні, за результатами сторони не домовилися про перегляд програми stand by. Про це 13 лютого повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
-
Умовами для успішного завершення перегляду Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by для України є реформування Вищої ради правосуддя та здійснення заходів в енергетичній політиці, повідомили посли G7 в Україні.
-
Експерти у коментарях Еспресо висловили впевненість, що відсутність підтримки МВФ протягом 2021 року не критична для України, але означає багато втрачених можливостей.



- Актуальне
- Важливе















