Україна протягне і без МВФ, але громадяни платитимуть за запозичені урядом “дорогі” гроші, — Кушнірук

Україна у 2021 році може існувати і без траншів Міжнародного валютного фонду (МВФ), проте громадяни платитимуть за залучені урядом кошти під 12-13% річних

Таку позицію висловив Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру у програмі “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

“Якось протягнемо, безперечно. Але з кишень усіх громадян будуть витягнуті додаткові кошти для сплати відсотків по позикам, які будуть набагато більші, ніж кредити МВФ. Кредит МВФ був би приблизно під 2,5% річних, а те, що уряд залучає — 12, 13% річних”, — заявив Кушнірук.

Він висловив переконання, що Україні не загрожує дефолт.

“Левова частина коштів, які треба сплатити у цьому році — це внутрішні облігації, які знаходяться у внутрішніх інвесторів і значною мірою у самого центрального банку. Тому там буде проведено переоформлення на нові строки. Якщо це банки — вони теж скоріше за все просто обміняють на нові облігації. А зовнішні борги не є настільки суттєвими, і золотовалютний резерв Нацбанку цілком дозволяє вирішити цю проблему”, — впевнений експерт.

  • Місія МВФ завершила роботу в Україні, за результатами сторони не домовилися про перегляд програми stand by. Про це 13 лютого повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

  • Умовами для успішного завершення перегляду Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by для України є реформування Вищої ради правосуддя та здійснення заходів в енергетичній політиці, повідомили посли G7 в Україні.

  • Експерти у коментарях Еспресо висловили впевненість, що відсутність підтримки МВФ протягом 2021 року не критична для України, але означає багато втрачених можливостей.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати