З проєкту "Північний потік-2" через загрозу санкцій пішли вже понад 15 компаній, - Держдеп США


фото: Reuters
Понад 15 організацій добровільно вийшли з проєкту російського газогону "Північний потік-2", щоб уникнути санкцій США

Про це повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс із посиланням на звіт, наданий на запит Конгресу США, передає "Укрінформ".

"У п'ятницю Держдепартамент надав звіт Конгресу щодо проєкту газопроводу "Північний потік-2", як того вимагає Закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA) зі змінами", - сказав Прайс.

Чиновник зазначив, що у документі визначено російську компанію "КВТ-РУС" як таку, що свідомо продає, здає в оренду або надає судно "Фортуна" для будівництва газогону, зокрема для прокладання труб на глибині 100 футів і більше.

"Відповідно до PEESA зі змінами, "КВТ-РУС" підпадають під санкції США", - сказав Прайс.

Речник Держдепу США додав, що звіт включає список організацій, які "самі зробили добросовісні кроки, щоби протягом відповідного періоду припинити діяльність, пов'язану з проєктом "Північний потік-2". Ці організації уникнули санкцій США.

"Цей список включає понад 15 організацій і демонструє, що наші законодавчі цілі та дії мають чудовий ефект", - наголосив Прайс.

Представник Держдепу також повідомив про постійні консультації з питань енергетичної безпеки з європейськими союзниками та партнерами, проте не назвав деталей і не сказав, чи бере участь у переговорах Україна як головний транзитер російського газу до Європи.

"Коли справа доходить до наших союзників і партнерів, справедливо сказати, що вони не будуть здивованими нашими підходами або широкою стратегією в цьому питанні, як по "Північному потоку-2", так і по енергетичній безпеці за кордоном", - сказав Прайс.

  • Раніше, 17 лютого, представники обох партій Палати представників США звернулися до держсекретаря Білнкена з проханням розповісти про плани введення санкцій проти "Північного потоку-2", передбачених законами PEESA та PEESCA. 
  • 22 лютого Мінфін США оголосив про запровадження додаткових санкцій проти РФ через будівництво "Північного потоку-2".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати