Мінцифри спільно з ЮНІСЕФ презентували освітній серіал "Медіаграмотність у часи пандемії"


фото: reuters
Міністерство цифрової трансформації спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) презентували безкоштовний освітній серіал "Медіаграмотність у часи пандемії"

Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

За інформацією пресслужби, відомство спільно з ЮНІСЕФ в Україні за підтримки USAID презентували освітній серіал "Медіаграмотність у часи пандемії".

Як свідчить дослідження USAID, понад 80% українців чули фейкові новини про COVID-19. 

"Пандемія демонструє, якою у буквальному сенсі небезпечною для життя може бути дезінформація і як швидко вона поширюється. Уміння аналізувати інформацію стає життєво необхідною навичкою", - наголосили у пресслужбі.

У пресслужбі зазначили, що навчальний курс розрахований на молодь, адже молоді люди багато часу проводять в інтернеті та щодня можуть стикатись з дезінформацією. При цьому, за даними опитування U-Report, лише 13,7% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію.

Освітній серіал пояснює, як і чому з'являються фейки, а також дає основні інструменти та методи аналізу новин і фактів. Він складається із шести міні-серій:

  1. Чому ми потрапляємо в пастку медіабрехні
  2. Про вплив візуального контенту 
  3. Чи варто довіряти блогерам
  4. Хто такі псевдоексперти
  5. Конспірологічні теорії 
  6. Емоційний вплив фейків

Так, у серіалі детально пояснюється, чому та чи інша новина може мати ознаки фейку, а також надає корисні поради, як перевіряти інформацію та контент на достовірність. 

Зазначається, що участь в освітньому серіалі взяли українські зірки: Джеррі Хейл, Алла Костромічева, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка. Даша Квіткова, а ведучим серіалу став Нікіта Добринін.

Освітній серіал доступний для безкоштовного перегляду на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта, а також згодом на меіаресурсах ЮНІСЕФ.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати