Виявили фармацевтичні препарати та ртуть: Міндовкілля оприлюднило дані про якість води в Дніпрі

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило результати скринінгу якості вод Дніпра та його приток

Про це передає Радіо Свобода.

Дослідження проводили в одній з лабораторій Словаччини за підтримки Європейського союзу в рамках проєкту "Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства". 

Як зазначається, у Дніпрі виявили близько 21 специфічної сполуки-забрудника. Так, серед них важкі метали, фармацевтичні препарати та велика концентрація пестицидів.

У свою чергу в пробах з точок, звідки Київський міський водоканал доставляє воду, знайшли ртуть.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зазначив, що на основі досліджень вже подали законопроєкт про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть.

Конвенція передбачає повну заборону виробництва та використання ртуті у господарстві.

"По суті наші побоювання щодо наслідків малоефективного ведення сільського господарства ви побачили. Більшою мірою забрудники Дніпра – це пестициди та агрохімікати. Тому ми заплануємо нараду з асоціацією водоканалів, Мінрегіоном, Держспоживслужбою для того, щоб представити їм ці результати і запропонувати плани реалізації збереження здоров’я українців", – сказав він.

У свою чергу, заступник міністра захисту довкілля Михайло Хорєв на запитання, чи можна у Дніпрі куватися та ловити рибу, заявив, що зазначений рівень забруднення не обов’язково загрожує здоров’ю.

"Особисто я купаюсь в межах Києва в Дніпрі і ще я п’ю воду сиру з-під крана. Не кожне місто може похвалитися таким. Наприклад, в Одесі я не п’ю воду, а в Києві п’ю. Тому, справді, ті речовини, які виявили, – це погано, але не всі вони знаходяться в великій концентрації, яка може нашкодити. Але, якщо тривалий час буде вплив цих речовин на організм, то це не додасть здоров’я", – додав він.

Також Абрамовський зауважив, що у майбутньому планують відкрити чотири лабораторії для самостійного скринінгу та моніторингу рівня забрудненості водних ресурсів: в Івано-Франківську, Слов’янську, Одесі та Вишгороді.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb