"Інсинуації, політиканство": Міноборони прокоментувало повідомлення про закупівлю для ЗСУ радянських боєприпасів

Міністерство оборони назвало дезінформацією, інсинуаціями та несумлінною конкуренцією повідомлення про закупівлю для армії списаних Болгарією радянських боєприпасів

Про це йдеться у заяві на сайті Міноборони.

"Кампанія з дезінформації щодо справжньої ситуації стосовно закупівлі пострілів УОФ12 та реального стану виконання договірних зобов'язань підприємств та оборонного відомства є наслідком несумлінної конкуренції постачальників та частиною сценаріїв політичної боротьби", - заявили у Міноборони.

У міністерстві стверджують, що закупили постріли УОФ12 до МТ-12 "Рапіра" за найнижчою ціною та "як фактично нові боєприпаси із запасом ресурсу не менш, ніж 10 років зберігання".

"Дані боєприпаси пройшли ремонт у 2020-му році з розділенням всіх елементів із заміною всіх порохів та пороховмісних складових та укомплектовані підривачами 2019-2020 років виготовлення. Постачальником підтверджено визначені гарантійні строки служби, зберігання та технічні характеристики, що відповідають новій продукції І категорії. Боєприпаси поставлені в належному технічному стані та у тарі, придатній до використання у складі сил і засобів Операції об'єднаних сил", - стверджує міністерство.

У військовому відомстві також розповіли, що обрали постачальника, який запропонував ціну на 35% нижче за інші пропозиції.

"На підставі переговорної процедури, проведеної Міноборони із двома постачальниками 100-мм пострілів УОФ12, переможця було обрано за нижчою ціновою пропозицією та укладено відповідний держконтракт. Акцептована вартість УОФ12 виявилася на 35 % меншою від альтернативних пропозицій, що робились під час комерційних консультацій і склала близько 27 тис. грн за одиницю", - уточнили в Міноборони.

Також у міністерстві заперечили версію про те, що контракт доручив укласти заступник міністра Олександр Миронюк.

"Закупівля зазначених боєприпасів передбачена Державним оборонним замовленням. На цій підставі Департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України, як вже зазначалося, проведено маркетингові дослідження та переговорні процедури із закупівлі боєприпасів УОФ12, за результатами яких і було укладено держконтракт. Інформація про те, що Олександр Миронюк, з метою приховування ціни та легалізації коштів отриманих злочинним шляхом, скоординував схему постачання, в якій присутні три приватні суб’єкти із юрисдикцією в Болгарії, Словаччині та Чехії, є неправдивою (наклепом) і такою, що має на меті скомпрометувати діяльність керівництва Міноборони та негативно вплинути на забезпечення ЗС України боєприпасами в умовах військової агресії проти держави Україна", - стверджують у Міноборони.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb