Мовний закон: Ткаченко протиставив себе Зеленському виступаючи за відтермінування введення штрафів, - В'ятрович

Очільник МКІП Олександр Ткаченко виступив всупереч позиції Мінфіну, Мін'юсту та омбудсмена, а також проти президента Володимира Зеленського у питанні штрафів за невиконання закону про мову

Про це нардеп від фракції "Європейська Солідарність" Володимир В'ятрович заявив у Facebook.

Ексочільник Інституту національної пам'яті зауважив, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко фактично протиставив себе суспільству, уряду та президенту Володимиру Зеленському, коли публічно виступив за відтермінування штрафів за порушення закону про мову.

Читайте також: У Мінкульті підтримують пропозицію "слуг" про відстрочення штрафів за порушення закону про мову, - Ткаченко

"По суті, близький до Коломойського Олександр Ткаченко протиставив себе не лише українському суспільству, але й своїм колегам у владі, в тому числі й президенту Зеленському. Адже і Уповноважений з захисту державної мови, і Мінюст, і Мінфін виступили категорично проти так званого "відтермінування", а по суті – руйнування, механізму захисту прав людей на отримання інформації і послуг українською мовою", - зазначив політик.

В'ятрович підкреслив, що 9 березня Зеленський публічно заявив, що будь-які зміни до закону про забезпечення функціонування української мови як державної "не на часі".

Читайте також: Зеленський заявив, що питання мови "не на часі", а українська "повністю захищена"

"А вчорашня заява Володимира Зеленського, що зміни до мовного закону «не на часі» й спрямовані на «хайп» і "розкол суспільства" і що не треба їх "вкидати в парламент", здавалося б, мала заспокоїти Ткаченка і поставити крапку в цій авантюрі. Але ж ні. Сьогодні, всупереч позиції президента, мовного омбудсмена і колег з уряду Ткаченко знову заявив про підтримку законопроєкту Потураєва. Який він, схоже, підтримує більше, ніж сам Потураєв", - прокоментував нардеп.

В'ятрович наголосив, що в якості аргументу за відтермінування штрафів за порушення мовного закону Ткаченко використав тези російської пропаганди.

"Міністр, який так любить розповідати про потребу протидії російським фейкам, укотре в якості аргументу за ревізію мовного закону ретранслював московську страшилку про "бабусь із Одеси чи Харкова", яких штрафуватимуть за незнання української. Хоча чудово знає, що штрафи накладаються не за незнання мови, а за відмову надавати послуги українською. І не на фізичних осіб, а на підприємства. І не за будь-які порушення, а лише за повторні. Плюралізм у владі – це, можливо, й добре. Але лише до певної межі, за якою дії посадовця виглядають щонайменше дивно. Як от у цьому випадку з міністром Ткаченком", - додав В'ятрович.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо