Лікарка з Чернівців розповіла, чи можна щепитися індійською вакциною

За будь-якої вакцинації - неважливо, чи це коронавірус, кір, чи щось інше, – завжди потрібно аналізувати, де більший ризик: отримати негативні наслідки після вакцинації чи отримати негативні наслідки від хвороби

У цьому переконана лікар-імунолог, лікар-терапевт Чернівецької обласної лікарні Наталія Зливко, передає Еспресо.TV.

У випадку з COVID-19 людина має набагато більше шансів отримати негативні наслідки від коронавірусу, ніж від вакцинації, стверджує лікарка.

Читайте такожЖадан прищепився від COVID-19 й кепкує над погрозами й застереженнями антивакцинальників

"Вакцина індійська, але вона розроблена в Оксфорді. В Індії взяли ліцензію і на своєму заводі виготовили таку ж вакцину", - наводить слова Наталії Зливко газета Молодий буковинець.

І, як приклад, розповідає про ситуацію в лікарні, де працює.

Читайте також: Княжицький: Україна - біла пляма на мапі вакцинації у Європі

"З наших медиків-співробітників, які щепилися, та їхніх родичів, не було жодної серйозної побічної реакції на цю вакцину. Вакцина абсолютно безпечна. Ті побічні дії, які є на сьогодні в людей, вакцинованих в Україні, - всі в межах норми".

Довідка

Нагадаємо, AstraZeneca, яку ще називають оксфордською вакциною, розробили спільно Оксфордський університет і британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca. Торік AstraZeneca уклала угоду з одним зі світових лідерів з виробництва вакцин - Індійським інститутом сироваток Serum Institute of India - на виробництво своєї вакцини від ковіду.

Індійська AstraZeneca отримала локальну назву CoviShield.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb