Німеччина та Франція запропонували кластерний підхід для виконання Мінських домовленостей, - Єрмак

Глава ОПУ Андрій Єрмак стверджує, що кластерний підхід може стати "дорожньою картою" для подальшого виконання пунктів Мінських домовленостей, однак на перешкоді стоїть відсутність "режиму всеохопного припинення вогню"

Про це голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів в інтерв'ю для "Ліги".

Андрій Єрмак зазначив, що наразі у Нормандському форматі Україна, Франція та Німеччина обговорюють кластерного підходу для виконання Мінських домовленостей. 

"Процес проходить складно, але все-таки проходить. У вівторок (20 квітня – ред.) відбулося надзвичайне засідання підгрупи ТКГ з безпеки, де обговорюється повернення до повноцінного режиму припинення вогню. Як мені доповіли, був досить конструктивний діалог. На жаль, він поки не закінчився прийняттям спільної заяви. Без повернення режиму припинення вогню будь-які переговори досить проблематичні", - пояснив глава ОПУ.

Читайте також: Зеленський запропонував запросити Британію, Канаду та США до Нормандського формату

"У зв'язку зі складністю переговорів, французька і німецька сторони запропонували таку форму, як кластери. Це логічно розставлені кроки, які починаються від початкових кроків із безпеки, пов'язаних із розмінуванням, розведенням, відведенням важкого озброєння, і аж до проведення місцевих виборів. Якщо кластери приймаються сторонами, то з додаванням дат і термінів це може перетворитися в дорожню карту", - зауважив він.

За словами Єрмака, це не спроба змінити послідовність виконання пунктів Мінських угод, а спроба правильно їх витлумачити: "Це зроблено в логічній послідовності того, що закладено в мінських угодах. За винятком тих моментів, які вже зазнали змін, і тих позицій, які дуже часто трактуються опонентами так, як їм хочеться".