Особливості повторного перетину українсько-польського кордону та виїзд в інші країни ЄС. Інформація від посольства
У посольстві України в Польщі розповіли про особливості повторного перетину українсько-польського кордону та виїзду в інші країни ЄС, коли безвіз закінчився
Про це інформує громадська спілка Visit Ukraine.
Українці можуть знаходитись легально в Польщі протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого, якщо мета в'їзду - отримання міжнародного захисту. PESEL UKR є підтвердженням та факт реєстрації в країні незалежно від наявних проїзних документів.
Якщо людина їде з Польщі більше ніж на 30 днів однією поїздкою, то вона втрачає міжнародний захист, соцзабезпечення та право пільгового в'їзду. Якщо ж менше 30 днів, мають пустити зворотньо, утім остаточне рішення за польською Прикордонною службою.
"Громадянин України, в’їзд якого на територію Республіки Польща з території України не пов’язаний з військовими діями, а має характер регулярного прикордонного руху, підлягає прикордонному контролю на принципах, визначених у Шенгенському кодексі про кордони (наявність біометричного паспорта та дотримання коридору перебування до 90 днів протягом 180 днів)", - інформують в посольстві.
Крім того, українські прикордонники мають право відмовити у повторному виїзді з України без закордонного паспорта, адже українці мають право виїхати з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз.
"Якщо ви бажаєте їхати далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у тому випадку, якщо ви плануєте "взяти" захист іншої країни ЄС. Легальне переміщення в межах Шенгенської зони можливо за наявності короткострокової чи довгострокової візи або дозволу на проживання, виданого державою-членом ЄС", - йдеться в повідомленні.
Перетинати кордон з підозрілою занадто часто не дозволено.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе