Поради "морського котика", ефект успішного "страуса", неймовірна історія вегана – 5 книг для покращення життя

Книжки у цій добірці допоможуть впоратися зі слабкістю, віднайти мужність і знову рухатися вперед. Їхні автори випробували свої методики успіху на собі самих, тож їм цілком можна довіряти. Утім, навіть найкрутіші професіонали кажуть одне: лише пізнавши себе, можна скористатися порадами інших.


Ерік Ґрейтенс. Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя. – Х.: Фабула, 2021

Автор цієї книжки, у минулому "морський котик", написав її насамперед для солдатів, які повернулись додому з війни й не знають, як жити далі. Він розповідає, як протистояти болю, практикувати співчуття, розвинути покликання, знайти наставника і створити щастя. Його поради будуть також корисні кожному, хто хоч раз стикався з життєвими труднощами. "Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя" допоможе впоратися зі слабкістю, віднайти мужність і знову рухатися вперед. "Світові потрібне те, що ти можеш йому запропонувати, - розпочинає автор. - Але, оскільки ти продовжуєш битися навкулачки зі своїми демонами та безтямно мечешся, борсаючись і дедалі більше заплутуючись у вологих простирадлах власного болю, що його ти сам поклав на своєму шляху, не бажаючи рухатись уперед, ми всі робимося безсилими. І це, друже, неправильно. Ти здатний на життя, що буде набагато ліпшим, аніж те, яке ти маєш зараз. Я сподіваюся, що, доки триватиме ця наша із тобою взаємна штурханина листами, мої думки допоможуть тобі обернути теперішній біль на міць, мудрість і радість, на які ти насправді заслуговуєш".


Ґрейс Лорден. Мисли масштабно. Маленькі кроки до великої кар'єри. – К.: Yakaboo Publishing, 2021

Авторка цієї книжки приділяє увагу шести ключовим темам: використання часу, цілепокладання, наративи про себе, взаємодія з іншими людьми, середовище і життєстійкість — і відкриває практичні, науково обґрунтовані секрети, що сприятимуть вашому зростанню. Адже усі ми покладаємо великі сподівання на майбутнє, але вони справджуються лише тоді, коли ми для цього регулярно щось робимо. Щоб досягти амбітних цілей, потрібні дії та зміни — нехай маленькі, але щодня. Треба мислити масштабно й діяти крок за кроком. Тож, спираючись на новітні знахідки поведінкової науки, авторка пропонує рішення й поради, які можна застосувати негайно і щодня наближатися до омріяного майбутнього. Кожен розділ знайомить із важливими поняттями поведінкової науки, як-от гало-ефект, підтверджувальне упередження, евристичний афект і ефект страуса. Вони допоможуть краще зрозуміти себе та інших, щоб максимально реалізувати себе в професійній діяльності. Хоч про що ви мріяли б: змінити професію, просунутися в кар’єрі, написати сценарій чи заснувати власну компанію — ця книжка окреслить чіткий шлях від сьогодні до бажаного майбутнього. "Я викладаю поведінкову науку в Лондонській школі економіки, - нагадує авторка, - й завжди стараюся донести до своїх слухачів і слухачок - хоч магістрантів, хоч провідних посадовців, які підвищують кваліфікацію в бізнес-школі чи на моїх виїзних лекціях, - один Ключовий факт: якщо бажаний результат чомусь не матеріалізується, варто пошукати пояснень у дослідженнях людської поведінки. Те саме я зроблю в цій книжці. Я поясню, чому результат, на який ви працюєте, не спішить наставати, і покажу, як здолати те, що стоїть вам поперек дороги".


Рейд Гоффман, Бен Касноча. Сам собі стартап. Як адаптуватися до майбутнього, інвестувати в себе і тран сформувати свою кар’єру. – К.: КМ-Букс, 2021

Автори цієї книжки, що вважається №1 у рейтингу "Нью-Йорк таймз" - співзасновник і президент компанії "Linkedin", і саме вони пропонують революційну книжку про те, як застосовувати стратегії успішного підприємництва до власної кар'єри. Іншими словами, як досягти такої незалежності, коли ти "сам собі стартап". Адже у світі, де панує величезна конкуренція на глобальному ринку праці, а в усіх галузях ламаються звичні підходи, стабільна робота відійшла в минуле, тож у своїй кар'єрі ми можемо покладатися лише на себе. У ці непевні часи ключ до успіху - думати і діяти як підприємець: потрібні гнучкість, інноваційний підхід, уміння створювати мережі корисних знайомств і вирізнятися з натовпу. Саме цього й навчають автори цього напрочуд практичного порадника. в своєму наснажливому і напрочуд практичному пораднику. "Замість дослухатися до клієнтів, які хотіли мати менші машини, що жеруть менше пального, - згадують вони американську історію, - автобудівники робили машини більшими і більшими. Легкий успіх перетворив автобудівників Америки на неповороткі, немеритократичні бюрократичні машини з роздутим штатом. Коли конкуренти почали дихати в потилицю, а споживачі забажали змін, керівники компаній і профспілки працівників автоіндустрії не змогли пристосуватися".


Скотт Кауфман. За межами піраміди потреб. Новий погляд на самореалізацію. – К.: Лабораторія, 2021

Ця книжка вчить, як реалізуватися у такий спосіб, щоб ставити якісь значно важливіші цінності вище за потреби власного егоїстичного Я. І стати таким чином усвідомленішим, зреалізованим та значно щасливішим. "Коли я казав людям, що пишу книжку про це, мене неминуче запитували: "А як ви розумієте трансцендентність", - згадує автор. - У статті 1969 року "Різні значення трансцендентності" Маслоу сформулював 35 концепцій цього поняття - від утрати самоусвідомлення до виходу за межі свого его, а також прийняття земного існування, піднесення над дихотомією, подолання залежності від інших, піднесення над дихотомічними явищами «ми проти них», як-от націоналізм, патріотизм та етноцентризм, виходу за межі часу й простору та звичайних, буденних людських характеристик заради вищих, виходу за межі людського та відчуття «космічної свідомості». Таким чином, згаданий психолог стверджував, що здорова самореалізація людини згідно з ієрархією потреб може привести до її виходу за рамки усвідомлення лише власного Я, а отже і до реалізації значно вищих, духовних потреб. Це, зокрема, почуття впевненості у тому, ким ти є в цьому світі та що можеш йому натомість принести. Натомість ця книжка розкриває ті питання, які так і не зміг свого часу розкрити Маслоу, та робить деякий перегляд оригінальної піраміди потреб.


Скотт Джурек, Стів Фрідман. Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця. – К.: Наш Формат, 2021

Один з авторів цієї книжки - ультрамарафонець і веган, другий – письменник і журналіст. "Люди постійно запитують мене одне й те саме, - зауважує перший. - Чому я тренуюся по п'ять годин на день, якщо цілком можу підтримувати форму 25-хвилинними пробіжками? Чому замість звичайного марафону я бігаю по чотири такі дистанції поспіль? Чому замість бігати прохолодними лісовими стежками я серед літа пруся в Долину Смерті? Може, я мазохіст? Чи підсів на ендорфіни? Або ж утікаю від самого себе? Чи, може, женуся за чимсь, чого мені бракує?" Загалом у книжці ви не знайдете докладного опису тренувань відомого ультрамарафонця. Натомість зможете зануритися в життєву філософію людини, яка випробовувала себе в найскладніших ультрамарафонах світу. Як витримати ультрамарафон? Рецепт жорстокий, але досить простий: "Біжи. Натирай шкіру, збивай кістки, мирися з болем. Біжи, доки можеш бігти. А потім іще трохи. Знайди нові поклади енергії й волі. А опісля спробуй пришвидшитися". Тож у цій книжці славетний ультрамарафонець детально розповідає про свій шлях і прогрес у стосунках з бігом: задля розваги щоб удосконалити власне тіло заради внутрішнього спокою щоб кайфувати заради викликів щоб долати труднощі, бо перешкоди й рух — це і є життя. Авторам вдалося об’єднати під однією палітуркою і порадник для бігунів на великі дистанції, і збірник із 24 веганських рецептів, а найперше — натхненну історію про внутрішню силу та шлях до себе.