"Правляча партія глумиться над пам'яттю загиблих": "ЄС" вимагає відкликати Безуглу з комітету нацбезпеки і оборони

"Європейська Солідарність" вимагає відкликати народну депутатку Марʼяну Безуглу з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони

Про це йдеться на сайті

Співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко розповіла, що у партії загинуло 70 людей, а представниця керівної партії, яка є членом комітету національної безпеки, "топче на їхню пам’ять".

"Я не збиралася реагувати на безумні «опитування»  пані Безуглої, яка свідомо провокує і розколює, якби не цей її останній пост. Написаний в момент, коли "Європейська Солідарність" оплакує  нашого друга, зовсім дитину, Мирослава Ляшка. Вчора він загинув під Вугледаром. Його юна дружина чекає дитя", – пише Геращенко.

Вона наголосила, що сотні партійців "ЄС" поранені, понад 2500 воюють на найгарячіших напрямках: "І в окопах вони не ділять своїх побратимів за партійними прапорами, там всі за Україну. В цей час як в тилу правляча партія глумиться над памʼяттю наших загиблих".

Читайте також: Зоя Казанжи про Мар'яну Безуглу та її провокативні опитування 

"Фракція "ЄС" публічно звертається до керівництва парламенту, регламентного комітету і голову партії СН Шуляк з вимогою негайно просити вибачення перед памʼяттю наших загиблих. Мені соромно за Київ, який обрав Безуглу депутаткою. Дуже  боляче, що така ницість може бути в парламенті. Я перепрошую у родин усім наших загиблих і обіцяю захистити їх памʼять від неадекватів з правлячої партії", – пише співголова фракції.

Направлено звернення до керівництва Верховної Ради з вимогою відкликати Безуглу з комітету національної безпеки.

Нагадаємо, Безугла запитала своїх підписників у Facebook, чи погоджуються вони з тим, що в’язнів, які вбили людей на Донбасі, треба карати смертною карою або відправити на фронт.

Депутатка запитала, чи хочуть українці вбити народних обранців. 66% сказали - так, 34% - ні. Коментарі під опитуванням були різноманітними, в тому числі й гострими. Деякі засумнівалися в розсудливості ініціаторки опитування і звинуватили її в абсурдних пропозиціях у час війни. Інші два питання стосувалися долі депутатів. Безугла хотіла знати, де їм краще бути - на фронті чи у тюрмі. 80% обрали перше, а 61% - друге, але додали, що "не всі такі".

Фото: Скрін

"Дійсно, якщо роту нардепів Європейської Солідарності відправити в Авдіївку, то ми отримаємо Дебальцеве-2 чи Мінськ-3?" - написала вона на своїй сторінці.

Її дописи викликали багато негативних реакцій від правозахисників, експертів, політиків та інших користувачів, які засудили її за порушення прав людини.

Фото: скрін

Безугла заявила, що опитування було проведено для соціологічного дослідження та що вона не підтримує смертну кару. Однак, її пост було видалено з Facebook через порушення стандартів спільноти.

Що відомо про Безуглу

У 2021 році Безугла очолила тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, яка розслідувала справу вагнерівців про ймовірний зрив спецоперації української розвідки з затримання бойовиків російської ПВК Вагнера, які воювали проти України на Донбасі. Безугла як голова ТСК стверджувала, що це була не спецоперація, а "спецзахiд" СБУ та ГУР.

У травні 2022 року нардепка спричинила ще один скандал. Вона ініціювала законопроєкт, яким пропонувалося фактично дозволити бойовим командирам вбивати воєнних для припинення кримінального порушення (що включає непокору, опір, застосування насильства чи дезертирство).

Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради у своєму висновку заявило про необхідність переглянути пропозиції нардепки щодо "допустимості" смерті воєнного. Нардепка пояснювала, що своєю ініціативою прагнула захистити командирів, які, застосувавши зброю “для порятунку підлеглих”, могли спричинити загибель воєнного, який здійснив порушення.

У кінці травня 2022 року Безугла просила СБУ розслідувати діяльність журналіста Юрія Бутусова. За її словами, він постійно "безкарно публікує тонни інформації про наших воєнних, позиції, розхитує, дезорієнтує і підіграє Росії". Бутусов назвав звинувачення Безуглої брехнею, а її вказівки СБУ – незаконними.

У червні 2022 року в розпал боїв на сході України журналісти Яніна Соколова і Юрій Бутусов, а також голова Луганської ОВА Сергій Гайдай звинуватили нардепку в спробах керувати воєнними. Безугла часто ходить на фронт. Вона заявила, що працює там за своєю ініціативою, але не командує воєнними, а лише надає їм “поради, допомогу, комунікацію, підтримку і контроль”, як член комітету ВР з нацбезпеки, оборони та розвідки.

У липні 2022 року нардепка конфліктувала з іншим нардепом від "слуг" Миколою Тищенком. Вона вимагала виключити його з партії “Слуга Народу” через те, що його ресторан “Велюр” у центрі Києва працював у разі ковідних обмежень, та за іншими звинуваченнями.

У "Слузі Народу" сказали, що не будуть втручатися в конфлікт і не схвалюють позицію Безуглої, бо такі суперечки між однопартійцями шкодять іміджу партії. Партія також відсторонила Тищенка від керування Закарпатською організацією "СН".

У серпні Безугла також зверталась до СБУ з проханням перевірити деяких волонтерів щодо "підриву нацбезпеки". Вона обвинувачувала ряд військових, волонтерів, політиків та блогерів у створенні "політизованої мережі для розхитування суспільства". Серед тих, кого обвинувачувала нардепка, були представники партії Петра Порошенка "Європейська солідарність".

У кінці 2022 року вона підтримала містобудівну реформу (№5655), яка вигідна забудовникам і обмежує вплив громадян на відбудову України. Проєкт не обговорювався публічно. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України просили нардепів доопрацювати проєкт. Петиція з вимогою до президента накласти вето набрала понад 25 000 голосів за кілька годин після голосування. НАЗК повідомила, що антикорупційні зауваження не повністю враховані.

У лютому 2023 року партійний колега Безгулої нардеп Федір Веніславський ініціював її виключення з комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. За його словами, Безугла подала неправдиву інформацію про те, що вона узгодила з ГУР Міноборони редакцію законопроєкту № 210, який давав би можливість призначати міністром оборони військового без його виходу зі служби.

У липні 2023 року народна депутатка Марʼяна Безугла у Facebook критикувала "візуальні стандарти" цієї посади, хоча у тому ж пості стверджувала, що проти бодішеймінгу.