Промова Зеленського про битву Давида та Голіафа, Франція подвоїть підтримку України, США та союзники полюють на російських шпигунів. Світові ЗМІ про Україну 17 лютого

На конференції з безпеки в Мюнхені президент Зеленський закликав до битви Давида та Голіафа, США просуватимуть списання боргів і допомогу Україні на фінансовій зустрічі G20 в Індії, Всесвітня організація охорони здоров’я закликає збільшити фінансування допомоги постраждалій від війни Україні

Це і не тільки було у фокусі новин міжнародних видань про Україну.

The New York Times:

Журналісти видання The New York Times написали про те, що на конференції з безпеки в Мюнхені президент Зеленський закликав до битви Давида та Голіафа. Президент України Володимир Зеленський порівняв боротьбу своєї країни проти Росії з біблійною битвою Давида та Голіафа, сказавши десяткам західних офіційних осіб, які зібралися в Мюнхені на конференцію з безпеки в п’ятницю, що західна зброя буде ключем до перемоги над "російським Голіафом".

Звернення Зеленського прозвучало на відкритті щорічної триденної Мюнхенської конференції з безпеки, де Україна домінує в дискусіях. Офіційні особи, серед яких віце-президент Камала Гарріс і державний секретар Ентоні Дж. Блінкен, прагнуть продемонструвати єдність.

Але це, ймовірно, паддасться випробуванню, оскільки війна розгортається, а ціна підтримки української боротьби з дедалі потужнішою зброєю проти більшого супротивника загрожує створити напругу.

Також у The New York Times написали статтю про те, як крихітна країна НАТО вирішила велику проблему - озброїти Україну. Проблеми Люксембургу з купівлею зброї на відкритому ринку підкреслюють боротьбу за забезпечення постачання в Україну, доки навесні не надійде сучасна західна зброя.

Збройні сили Люксембургу складаються з менш ніж 1000 військовослужбовців, одного вантажного літака, двох гелікоптерів, якими користуються поліцейські сили, і менше ніж 200 вантажівок, від Humvee до приблизно 10 найсучасніших бойових розвідувальних машин Dingo.

Немає танків, бойових літаків чи ракет ППО, щоб сприяти поштовху Заходу щодо озброєння України. 102 протитанкові ракети та 20 000 боєприпасів до кулеметів, які Люксембург надіслав зі свого арсеналу, — це стільки зброї, скільки він міг дозволити собі надати, не піддаючи ризику власну військову готовність.

Люксембург, країна з населенням 645 000 осіб, вирішила використати свої значні багатства, щоб спробувати купити зброю для України на відкритому ринку, і минулої весни підписала багатомільйонну угоду на 6 000 ракет радянських часів. Зрештою, однак, уряд поставив лише 600.

Reuters:

У Reuters написали про те, що США просуватимуть списання боргів і допомогу Україні на фінансовій зустрічі G20 в Індії. Міністр фінансів США Джанет Єллен наступного тижня вирушить до Індії на фінансові зустрічі G20, які будуть зосереджені на розблокуванні реструктуризації боргу проблемних країн, збільшенні підтримки України та реформуванні багатосторонніх банків розвитку. Йеллен приєднається до інших міністрів фінансів G20 і керівників центральних банків у Бенгалуру 23-25 лютого, у першу річницю вторгнення Росії в Україну. Високопоставлений чиновник Міністерства фінансів заявив журналістам у п'ятницю, що Йеллен скористається кожною можливістю, щоб розкритикувати дії Росії та співпрацювати з союзниками, щоб спробувати пом'якшити наслідки, спричинені конфліктом, включаючи вирішення проблеми продовольчої безпеки та високих цін на енергоносії.

Єллен також наголосить на необхідності збільшення фінансової підтримки України, включаючи нову кредитну програму Міжнародного валютного фонду, повідомила чиновник.

Крім цього у Reuters написали про слова президента Франції Макрона, який каже, що час для більшої підтримки України, а не для діалогу з Росією. Президент Франції Еммануель Макрон у п’ятницю посилив свою позицію щодо Москви, закликаючи союзників посилити військову підтримку України, щоб допомогти їй відбити вторгнення Росії, оскільки зараз не час для діалогу з Москвою.

Попередні заяви Макрона викликали критику серед деяких союзників по НАТО за неоднозначну позицію щодо його політики щодо війни між Україною та Росією, а деякі вважають Париж слабкою ланкою в західному альянсі.

Зараз же він прагне виправити курс. Макрон у своїй провів дав зрозуміти, що наразі він подвоїть підтримку Києва з боку Франції.

Також у Reuters написали про те, що українські війська, які тримають Бахмут, звертаються по допомогу з початком глобальної зустрічі з безпеки

Українські солдати, які борються проти наступу Росії на невелике східне місто Бахмут, благають надати більше зброї із зовнішнього світу, коли високопоставлені західні лідери зустрілися в Мюнхені в п’ятницю, щоб оцінити річну війну, яка стрясає Європу.

"Дайте нам більше військової техніки, більше зброї, і ми розберемося з російськими окупантами, ми їх знищимо", – сказав військовослужбовець Дмитро, який стоїть у снігу біля Бахмута, на який атакує російське угруповання найманців "Вагнер".

Україна планує весняний контрнаступ, для якого хоче отримати від західних союзників більше, важчої та далекобійної зброї.

Ще у Reuters написали про те, що Всесвітня організація охорони здоров’я закликає збільшити фінансування допомоги постраждалій від війни Україні. У п’ятницю Всесвітня організація охорони здоров’я закликала виділити більше коштів для підтримки сектору охорони здоров’я України, який серйозно постраждав від російського вторгнення.Про це заявив регіональний директор ВООЗ у Європі Ханс Клюге. Україні тепер потрібно більше коштів, щоб забезпечити можливість надання послуг психічного здоров’я та реабілітації, забезпечуючи при цьому доступ громади до медичних послуг.

The Washington Post:

У The Washington Post написали аналітичну статтю про те, чи через рік після вторгнення Росія вже програла? Західні політики, військові лідери та дипломати збираються з однією головною метою: поразка Росії. Цьогорічна Мюнхенська конференція з безпеки відбулася майже через рік після того, як 24 лютого Кремль розпочав вторгнення в Україну, розпаливши відкриту війну на європейському континенті, яка забрала десятки тисяч життів, зробила мільйони переселенцями, спустошила українські міста та завдала шкоди на мільярди доларів збитків. Війна активізувала геополітичний Захід і призвела до сміливого та незабаром розширенішого НАТО.

Американські та європейські чиновники публічно налаштовані оптимістично. Очікується, що в суботу в Мюнхені віце-президент США Гарріс виступить зі зверненням, яке "передасть постійну прихильність США Україні", а у своєму виступі президент Франції Еммануель Макрон планує обговорити, як "забезпечити поразку Росії" і як Захід може підтримати Київ у найближчі місяці.

Також у The Washington Post написали про те, що США та союзники полюють на російських шпигунів через війну в Україні. Офіційні особи попереджають, що Росія зберігає значні можливості, незважаючи на викриття кількох оперативників у Європі

Протягом останнього року, коли західні уряди збільшили поставки зброї в Україну та економічні санкції проти Москви, США та європейські служби безпеки вели паралельну, хоча й менш помітну кампанію, щоб пошкодити російські шпигунські мережі. 

The Wall Street Journal:

У The Wall Street Journal написали про те, що США можуть направити аудиторів у зону бойових дій в Україні, щоб посилити моніторинг наданої допомоги. Генеральні інспектори з Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку заявили The Wall Street Journal, що раніше могли виконувати важливі наглядові завдання віддалено, використовуючи персонал, що базується у Вашингтоні, Польщі та Німеччині. Тепер же вони хочуть, щоб деякі з 177 аудиторів і слідчих прибули в Україну. 

Виконуюча обов'язки заступника генерального інспектора USAID Ніколь Ангарелла вважає, що дійсно всебічний і надійний нагляд неможливо проводити дистанційно. Водночас офіційні особи заявили, що досі вони не отримували повідомлень про великі шахрайства або незаконні дії, пов'язані з американською допомогою.

CNN:

У CNN написали статтю про те, що Україна "спалює" боєприпаси швидше, ніж США і НАТО можуть їх виробити. Вони написали про заводи, які виробляють снаряди у США. 

Працюючи на повну потужність, як це було нещодавнього січневого ранку, Скрентонський армійський боєприпасний завод випускає приблизно 11 000 артилерійських снарядів на місяць. Це може здатися багато, але українські військові часто випускають стільки снарядів лише за кілька днів.

Щоб задовольнити цей попит, завод у Скрентоні зазнає масштабного розширення, яке підживлюється новими витратами Пентагону на оборону. Завод інвестує в нове високотехнологічне обладнання, найме кілька десятків додаткових працівників і з часом перейде на 24/7 графік постійного виробництва.

BBC:

У BBC написали, що перші танки Leopard "дуже скоро" будуть розміщені в Києві. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що незабаром Німеччина зможе розмістити в Україні свої перші танки Leopard. Виступаючи на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки за кілька днів до першої річниці вторгнення Росії, він закликав союзників очікувати тривалої війни.

Gazeta Wyborcza:

Польські журналісти написали про суд у Вроцлаві над громадянином України, який напав на росіян, які подорожували з маленькою дитиною. Обвинувачений нібито перегородив їм дорогу та погрожував, дізнавшись, що на його рідне місто впали російські бомби. Ця сиутація сталася ще у квітні. Слідство встановило, що обвинувачений зупинив пару і коли подружжя зупинилося, він вдарив по вікну їхньої машини, обзивав і в нецензурних словах сказав повертатися до Путіна.

Також у Gazeta Wyborcza написали, що Дубай - надійна гавань Росії. Тут росіяни можуть перечекати санкції в дружній атмосфері. Найбільший мегаполіс Об'єднаних Арабських Еміратів довгий час вважався улюбленим податковим раєм росіян на березі Перської затоки. Після вторгнення Росії в Україну Дубай став безпечним притулком для російського бізнесу, якому загрожували санкції на Заході.

Також польські журналісти написали про заяву екс-глави ЦРУ про те, що вибір Путіна обмежений: або програти, або йти на переговори. Але спочатку союзники повинні надати Києву все необхідне для захисту, включаючи винищувачі, сказав Леон Панетта, директор ЦРУ та Пентагону при Бараку Обамі.

"Війна буде вирішена в цьому році, тому що російський президент буде змушений вибирати між повним провалом і переговорами, які він може спробувати продати навіть як частковий успіх", — каже екс-глава ЦРУ і Міноборони США.