"Путінським підстилкам це не цікаво". На площі Слави вивісили портрети закатованих НКВС українських командирів Червоної армії

9 травня 2021 року на столичній площі Слави, через яку йшла колона від партії ОПЗЖ, праві сили влаштували просвітницьку акцію

До металевої загорожі, що розмежовує тротуар й проїзну частину, вони прикріпили розтяжку зі світлинами українців - червоноармійських командирів, розстріляних НКВС за наказом Йосипа Сталіна, передає Еспресо.TV.

Також там стоїть банер з написом "Тень побєди", на якому люди у військовій формі спочатку крокують з червоним прапором, а потім знаходяться у таборі ГУЛАГу.





Коли колона ОПЗЖ з синіми партійними прапорами підійшла до площі, до неї через мегафон звернувся представник громадської організації "Основа майбутнього", ветеран АТО-ООС Євген Карась.

На розміщеному на телеграм-каналі організації відео можну почути наступні його слова:

"Чималенько іде "тітушок". Це нормально, тому що освоюються бюджети Росії.  І це прекрасно. Тому що вони йдуть як нібито якась ідейна сила, але ми розуміємо: під це є гроші - вони й ходять.

Для них спеціальна така мирна просвітнцька акція, щоб вони розуміли:

після того як прийшов Сталін й відбулася та "перемога над нацистською Німеччиною", для України настав час терору (...).

Але, звичайно, путінським підстилкам це не цікаво. Вони думають, що лише коли прийшло НКВС, почалося щастя. Вони, навіть, не згадують тих українських солдатів, які були вбиті та замордовані органами НКВС".
 



Учасників акції від колони ОПЗЖ відокремлював кордон Нацполіції.

Довідка

Традиція на державному рівні відзначати "День Перемоги" за підсумками Другої світової війни бере свій початок з СРСР доби Леоніда Брежнєва. Саме тоді 9 травня стало державним вихідним, а святкування використовувалося для творення історичних міфів, приховування достовірних фактів й творення нової людської спільноти під назвою "радянський народ" з нібито спільним минулим.

При цьому за правління Володимира Путіна 9 травня перетворилося на де-факто головне пропагандистське військово-політичне свято країни-агресора.

Після перемоги Революції Гідності Україна офіційно перейшла на загальносвітовий формат вшанування жертв цієї війни. Починаючи з 2015 року, встановлено щорічний День пам'яті та примирення, 8 травня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb