Рада відхилила постанови про фіксовані ціни на електрику і регулювання на ринку газу

Верховна Рада не підтримала постанови про повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення, фіксовані ціни на електрику і держрегулювання на ринку газу, а також відхилила мораторій на підвищення енерготарифів для населення

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Відтак, Рада відхилила постанову, що містила рекомендацію Кабміну повернути тариф на електроенергію на рівні 0,9 грн за кВт·год.

За постанову №4590 "Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт·год" проголосували 174 народних депутата.

Згідно з проєктом постанови, уряду пропонувалося внести зміни до фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів в частині встановлення тарифу на електроенергію населенню за обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць (включно), у розмірі 0,90 грн за 1 кВт·год (з податком на додану вартість). Це стосується, зокрема, громадян, які проживають у житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами, та у сільській місцевості.

Також парламентарі відхилили постанову, що передбачала запровадження мораторію терміном на один рік на дію всіх постанов уряду та НКРЕКП, що стосуються підвищення тарифів для населення на енергоносії та їх доставку з 1 січня 2021 року.

За проєкт постанови №4609 "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії" проголосували 153 нардепи.

Документ передбачає рекомендувати Кабміну "невідкладно запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду, та не допускати протягом одного року прийняття таких рішень".

Згідно з проєктом, Кабмін мав розробити та внести на розгляд Верховній Раді відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 рік, якими передбачити виділення достатньої суми коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення.

Також, уряд мав би здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до актів Кабміну та НКРЕКП.

У свою чергу, Верховна Рада не прийняла й звернення до Кабміну з рекомендацією повернутися до встановлення фіксованих цін на електроенергію, зменшивши чинні тарифи, та регулювання цін на газ і його розподіл.

За відповідну постанову № 4587 проголосували 197 народних депутатів.

Проєктом рекомендувалося уряду впродовж трьох календарних днів з дня набрання чинності постановою затвердити фіксовані ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів на рівні, передбаченому постановою Кабінету Міністрів від 5 червня 2019 року №483, на термін до 31 грудня 2021 року.

Зокрема, передбачалося встановити пільгову ціну в розмірі 90 копійок за 1 кВт·год для побутових споживачів, що споживають до 100 кВт·год електроенергії на місяць, для багатодітних, прийомних сімей та будинків сімейного типу, для гуртожитків, які розраховуються за загальним розрахунковим засобом обліку.

Встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію передбачалося і для будинків, обладнаних опалювальними електроустановками, та негазифікованих будинків (за спожитий обсяг до 3000 кВт/год по 0,90 грн за 1 кВт/год ).

Для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, передбачалося встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію у розмірі 70% від чинного тарифу для відповідної групи населення.

Крім того, згідно з документом, Кабмін спільно з НКРЕКП мав би запровадити державне регулювання ціни на природний газ шляхом затвердження фіксованої оптово-відпускної ціни.

Кабміну також рекомендували вдатися до регулювання рівня рентабельності послуг суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, до якої підключений об’єкт побутового споживача, з одночасним встановленням граничного (максимального) розміру ціни (тарифу) на послуги розподілу природного газу на рівні 2 грн за 1 куб. м на місяць (без ПДВ).
 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb