РФ і США збільшили кількість розгорнутих ядерних боєголовок, - SIPRI

Росія та США на початку 2021 року розгорнули нові ядерні боєголовки після демонтажу списаних у 2020 році

Про це повідомляє у Twitter Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI).

"Хоча США і Росія продовжували демонтувати списані боєголовки в 2020 році, за оцінками, на початку 2021 року в обох було розгорнуто приблизно на 50 ядерних боєголовок більше, ніж роком раніше", - йдеться у повідомленні.

За даними дослідників, РФ демонтувала 120 боєголовок, у тому числі наявні у складі оперативних сил, ті, що зберігаються, очікують демонтажу або списані. США зменшили загальну кількість боєголовок на 250.

Водночас РФ збільшила ядерний арсенал на 180 боєзарядів, взявши на озброєння нові міжконтинентальні балістичні ракети наземного і морського базування з кількома боєголовками.

У світі кількість розгорнутих одиниць ядерної зброї зросла з 3720 у 2020 році до 3825 у 2021 році. При цьому близько 2 тис. боєголовок, здебільшого російські та американські, перебували у стані підвищеної бойової готовності.

Загальне число одиниць ядерної зброї у світі, за даними експертів, зменшилося з 13 400 до 13 080. Дослідники зазначають, що понад 90% світової ядерної зброї належить РФ і США.

США і РФ зобов'язані тримати запаси ядерної зброї у межах, передбачених підписаним у 2010 році Договором про обмеження стратегічних наступальних озброєнь - СНО-3.

Цей договір передбачає взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь і зобов'язує сторони обмінюватись інформацією про кількість боєголовок і носіїв. США і РФ у лютому продовжили термін дії угоди на 5 років.