Схоже, відкривається другий фронт у Балтійському регіоні, - експертка-міжнародниця Голуб

Марія Голуб, експертка мережі АНСТ з двосторонніх відносин між Україною та ЄС, зазначила, що багато років тому Україна застерігала країни ЄС, що проєкти "Північних потоків" Росія буде використовувати у мілітаристських цілях, а також для розвідувальної діяльності у зоні Балтики

Таку думку вона висловила в етері Еспресо.

Марія Голуб прокоментувала вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" (ПП-1) та "Північний потік - 2"(ПП-2) у Балтійському морі, які сталися 26 вересня 2022 року.

"Ключовим є те, що це спланована та довготривала стратегія РФ стосовно до своїх партнерів у ЄС, які ще донедавна носили рожеві окуляри та говорили, що газова залежність від Росії не є загрозою для європейських споживачів. Ситуація останніх днів показала точку неповернення. До того ж була досить рішуча заява НАТО з цих питань, у якій пошкодження цих трубопроводів визначені, як результат навмисних і безвідповідальних актів саботажу", - зазначила експертка мережі АНСТ з двосторонніх відносин між Україною та ЄС.

Марія Голуб підкреслила, що наразі тривають слідчі дії, адже до розслідування вже долучилися інші країни, а не тільки Данія і Швеція, у водах яких сталися ці витоки. Але поки жодна з країн не говорить конкретикою.

"Важливо наголосити, що є враження щодо відкриття другого фронту і цей фронт зараз буде перенесений у Балтійський регіон. Насправді Україна про це попереджала ще багато років тому, коли йшли дебати та дискусії про запуск ПП-2 і тоді говорилося, що це політичний проєкт, також інструмент впливу та майбутнього шантажу Росії. До того ж підкреслювалося, що такий інструмент РФ буде використовувати у своїх мілітаристських цілях, і навіть деякі українські експерти говорили про шпигунські ціли, тому що Росія, прикриваючись забезпеченням безперебійного постачання через ПП-1 та ПП-2, буде здійснювати будь-яку розвідувальну діяльність у зоні Балтики", - зауважила Голуб.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb