США готові збільшити кількість військових інструкторів в Україні, якщо буде необхідно, - посольство

16 квітня на церемонії передачі командування в Центрі бойової підготовки в Яворові тимчасова повірена у справах України Крістіна Квін запевнила у підтримці з боку США реформ в українській армії та зауважила про можливість збільшення контингенту військових інструкторів

Про це тимчасова повірена у справах України Крістіна Квін заявила на спільному з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем брифінгу на Яворівському полігоні, передає пресслужба посольства США в Україні.

"Понад шість років Об’єднана багатонаціональна група з підготовки тут, у Яворові, є символом партнерства у галузі безпеки між Україною, США і союзниками та партнерами по НАТО, включаючи Канаду, Данію, Литву, Польщу, Швецію та Сполучене Королівство. Разом ця група з підготовки допомагає створити в Україні нові, боєздатні, професійні збройні сили, які відповідають стандартам НАТО", - зазначила Квін.

Вона зауважила, що десятки тисяч російських військ перебувають біля кордону з Україною і на українській території Криму, і їх чисельність збільшується.

"США та наші союзники й партнери по НАТО в Європі глибоко стурбовані цією ескалацією. І на додаток до цього провокаційного накопичення військ, уряд Росії продовжує проводити дезінформаційну кампанію, фальшиво заявляючи, що Україна нагнітає напруженість. Хочу чітко заявити - моя команда в посольстві США і я знаємо з перших рук: Україна не робила і не робить провокаційних дій проти Росії. Насправді, Україна продемонструвала чудову стриманість перед лицем залякувань і агресії з боку Росії", - підкреслила тимчасова повірена.

За її словами, спільною роботою США та України є підготовка, яку проводять інструктори та українські військові у Яворові, "яка допомагає перетворити українську армію на таку, що є оперативно сумісною із силами НАТО".

"Але це лише частина безпекової допомоги на 2 мільярди доларів, наданої Україні Сполученими Штатами з 2014 року, що охоплює широкий спектр заходів із перетворення української армії на дієздатну й ефективну силу, якою вона є сьогодні. Адміністрація Байдена продовжує та посилює цю підтримку", - наголосила Крістіна Квін.

"У березні Міністерство оборони США оголосило новий пакет допомоги Україні в галузі безпеки на $125 млн, який включає фінансування, військову підготовку, обладнання і консультативну допомогу. Цього фінансового року Конгрес США ухвалив надання додаткових $150 млн безпекової допомоги Україні", - додала вона.

Вона запевнила, що Європейське командування збройних сил США продовжить двосторонні й багатонаціональні військові навчання, такі як “Швидкий тризуб”, “Спільні зусилля” та “Сі Бриз”.

Вся наша спільна робота має вплив. Україна не лише боєздатніша, ніж будь-коли з 2014 року, але Україна отримала статус партнера НАТО із розширеними можливостями у 2020 році за внесок у безпеку Альянсу. І співпраця триватиме, по мірі того, як Україна здійснюватиме реформи потрібні для її членства в НАТО.

"На завершення хочу повторити, що Сполучені Штати залишаються непохитними у своїй політиці із підтримки суверенітету й територіальної цілісності України, включно з Кримом та територіальними водами. Щоб забезпечити досягнення Україною своїх євроатлантичних прагнень, ми та наші партнери й надалі підтримуватимемо Україну в її захисті від агресії Росії. Наше керівництво чітко заявило, що якщо Росія діятиме необдумано чи агресивно, це матиме наслідки", - сказала Квін.

"Ми постійно оцінюємо ситуацію в Україні. Ми на постійній основі маємо присутність 160 американських військовослужбовців. І якщо потреби зміняться і треба буде збільшити, ми це питання розглядатимемо", - заявила дипломат, відповідаючи на питання українських журналістів.