Сучасні методи лікування геморою

Проблема, про яку не заведено говорити, тому що соромно. Симптоми, з якими рідко звертаються до лікаря, тому що страшно. Ці два фактори і є причиною пізнього виявлення і надалі болючого лікування. Геморой - хвороба, про яку мовчать

За статистикою 75% людей в 50 річному віці вже будуть мати геморой. Причин виникнення багато. Першими симптомами, за словами лікарів є випадання вузлів з анального каналу після дефекації або при фізичних навантаженнях та кров'янисті виділення. 

Але як запобігти загостренню? Про це розказала хірург-проктолог вищої категорії, клініки Оксфорд Медікал - Ольга Кравченко: “Для того, щоб людина почувалася комфортно і не відбулося загострення потрібно не зловживати алкоголем, а бажано взагалі не вживати алкоголю. Не зловживати гострою, печеною, солоною, копченою їжею. Звичайні фізичні навантаження, без перевантаження. Гігієна може бути лише водяна, тобто підмивання періанальної ділянки, ділянки ануса, прохолодною водою, саме прохолодною, не гарячою, не теплою”.

Геморой схожий на варикозне розширення вен, але зустрічається в інтимному місці. Ті, хто мають такі проблеми, часто не поспішають до лікарів, а займаються самолікуванням, що тільки посилює проблему.

Проте краще лікувати проблему на початку, наголошують лікарі, а не чекати ускладнень, які потребуватимуть оперативного втручання. Адже огляд у проктолога -  це просто, а от відновлення після операції може бути болючим та тривалим.

Ольга Кравченко - хірург-проктолог вищої категорії, клініки Оксфорд Медікал, розказала як позбутися геморою: “Консервативних методів лікування геморою не існує. Чому? Тому що консервативно ми знімаємо лише симптоми, тобто ми лікуємо симптоматично. А це лікування лише загострення геморою, а не самого його існування. Тому існування геморою існує єдине - це оперативне, воно може підбиратися залежно від стадій”.

Всього існує чотири стадії геморою, і якщо перша протікає для людини майже непомітно, то при четвертій виникають нестерпні больові відчуття. Також розширення вен анального каналу може бути як зовнішнім, так і внутрішнім, а найчастіше комбінованим.

Нині, позбутися геморою назавжди можна з першої стадії, не чекаючи загострення. Методів лікування є багато, про це розказала Ольга Кравченко - хірург-проктолог вищої категорії, клініки Оксфорд Медікал: “На сьогодні, в Україні є дуже багато способів малоінвазивного хірургічного втручання, починаючи від безопераційно латексного лігування, яке проходить практично безболісно, єдиний недолік це є великий відсоток рецидивів, але на певному етапі цей метод варто розглядати. Потім є транс ревіталізація гемороїдальних судин, яка дає дуже високий відсоток лікування, виконується безболісно, і реабілітація легка, особливо при 1-2 ступені геморою. Наступним оперативним втручанням є лазерна хірургія, у вузол вводиться світлодіод і випалюється всередині, при цьому не пошкоджуючи навколишніх тканин, швидка і мало болюча реабілітація. І також інші операції при більш запущених формах і стадіях”.

Проте потрібно пам'ятати, що геморой який не болить зараз, при самолікуванні буде боліти через рік. Тому краще записатися на огляд при перших симптомах, та зітхнути з полегшенням в майбутньому.

Більше про сучасні методи лікування дивіться у програмі PROздоров’я з Іриною Коваль: