
"Серйозна стратегічна помилка керівництва України": нардепка Климпуш-Цинцадзе переконана, що парламент необхідно залучати до реального завершення війни
Нардепка Іванна Климпуш-Цинцадзе від фракції "Європейська солідарність" вважає, що парламент має бути залучений до підготовки переговорної позиції України
Про це вона розповіла у кулуарах Верховної Ради, де працювала кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Климпуш-Цинцадзе назвала "стратегічною помилкою" українського керівництва те, що парламент усунений від процесів, які стосуються реального завершення війни.
"Є проблема: ми з вами розуміємо, що будь-які речі, які стосуватимуться реального завершення війни, до них муситиме бути залучений парламент України. І те, що на сьогодні парламент повістю усунений від підготовки навіть переговорної позиції, від напрацювань варіантів поведінки України, розуміння алей цієї взаємодії, - мені видається дуже серйозною стратегічною помилкою сьогоднішнього українського керівництва. І тому відповідь на ваше питання, чи можуть сісти просто на зустріч один одному дві делегації, українська і російська, я цього на сьогоднішній день не бачу", - пояснила нардепка.
Водночас вона підкреслила: якщо Київ сідатиме за стіл переговорів з Росією, він має бути разом зі своїми партнерами - Європою та США.
"Ми повернулися в ту точку, де були кілька тижнів тому": депутатка про відновлення постачань зброї й обміну розвідданими
Також депутатка від "Європейської Солідарності" прокоментувала результати перемовин української та американської делегацій в Саудівській Аравії - відновлення постачання допомоги США, а також обмін розвідданими.
"Думаю, всі з полегшенням зітхнули, що відновлено постачання зброї США до України й обмін розвідувальною інформацією, але мені хотілося, щоб ми надалі уникали спочатку створення самим собі додаткових перешкод, а потім їх героїчно не долали. Тобто, ми з вами повернулися в ту точку, де ми знаходилися кілька тижнів тому. Це позитивне рішення, але хотілося, щоб наші подальші дії максимально виводили нас на якийсь інший щабель і рівень у порівнянні з тим, де ми були попередньо", - сказала вона.
Климпуш-Цинцадзе акцентувала, що запропоноване 30-денне перемирʼя "демонструє позитивне й щире налаштування України стосовно завершення війни". Водночас вона наголосила: йдеться не про всеосяжне врегулювання - це, за її словами, перший потенційний щабель.
"Очевидно, зараз дуже багато буде залежати від того, як відреагує Росія, і є підозра, що вони почують висувати додаткові умови. Тому, як на мене, далі маємо максимально скоординовано й на всіх рівнях працювати з нашими і європейськими, і американськими колегами, ну і збільшити серйозно пріоритизацію забезпечення наших Збройних сил, аби такий надскладний критичний період пройти якомога сильнішими й отримати те, що дозволить врятувати Україну як державу і Україну як націю", - підсумувала нардепка.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США – відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
- Згодом речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий розкривдеталі переговорів між делегаціями України та США в Джидді, які тривали понад 8 годин.
- Актуальне
- Важливе










