У Харкові підскочила кількість отруєних у "Мафії" та "Якіторії". Міськрада закликає власників допомогти лікуванню

За останніми офіційними даними, після споживання їжі з ресторанів  "Якіторія" та "Мафія" до медичних установ Харкова надійшли 78 осіб

Зокрема, шість хворих були доставлені цієї ночі у міську лікарню №3, ще одна людина госпіталізована в Краснокутську за місцем проживання, передає Еспресо.TV.

"Дорослі і діти, які отруїлися в кафе, проходять лікування у міській клінічній лікарні №31 та міській дитячій клінічній лікарні №19. Всім був поставлений діагноз - ентероколіт", - інформує Харківська міська рада.

При цьому місцева влада пропонує власникам мережі закладів "Якіторія" та "Мафія" взяти участь у лікуванні відвідувачів, які у них отруїлися.

"Зокрема, для лікування пацієнтів необхідні такі препарати, як фізіологічні розчини, антибіотики та інші ліки, які були витрачені у великих обсягах за останні дні в результаті господарської діяльності цих ресторанів", - наголошується у зверненні чиновників до підприємців.

Станом на 07:00 суботи, 19 червня 2021 року, ДСНС давала відомості про 67 ушпиталених.

Довідка

Масові звернення з ознаками харчового отруєння почали надходити від харків'ян учора, 18 червня

Людям стало зле після відвідування ресторанів "Якіторія" і "Мафія", де, зокрема, подають суші та інші популярні страви азіатської кухні. Їхню роботу наразі призупинено.

Головний санітарний лікар Харкова Любов Махота каже, що отруєння має бактеріальну природу. Тобто або йдеться про неякісні продукти харчування, або хтось із працівників виявився носієм захворювання.

Своєю чергою міська влада розпочала перевірку всіх підприємств громадського харчування.

"У нас немає повноважень впливати на санепідемстанцію, але в рамках повноважень міста я вже дав завдання провести тотальні перевірки всього інституту громадського харчування в Харкові. Зараз літо, спека. Особливу увагу має бути прикута до швидкопсувних продуктів. Це суші, це кремові вироби. Є ціла лінійка вимог, які завжди з року в рік виконувалися. Тому санепідемстанція повинна не ухилятися від роботи, а братися і робити", - сказав секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за фактом масового харчового отруєння за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь) Кримінального кодексу України.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb