У Китаї зафіксували найнижчий приріст населення за останні кілька десятиліть

У Китаї зафіксували найнижчий показник зростання населення за останні кілька десятиліть: за минулі 10 років він склав 0,53%, що на 0,04% нижче ніж статистика за 2000−2010 роки

Про це свідчать дані останнього Всекитайського перепису населення, які наводить державне видання Сіньхуа.

За даними Державного статистичного управління КНР, за минуле десятиліття населення Китаю зросло на 5,38%, або ж 72 мільйони осіб, і зараз становить 1,41178 млрд людей.

Водночас американське видання CNN звернуло увагу на те, що поточний показник зростання населення у 0,53% є найнижчим для Китаю щонайменше з 1960-х років.

За словами голови Управління статистики КНР Нін Цзічже, у найближчі роки темпи зростання населення продовжать знижуватися. Причиною таких тенденцій він назвав зростання витрат на утримання сім'ї і те, що китайські пари все частіше відкладають рішення про народження дитини.

Так, 2020 року в Китаї народилися 12 мільйонів дітей, що на 18% менше, ніж в 2019-му. Загалом падіння народжуваності в країні фіксується протягом чотирьох останніх років, навіть незважаючи на те, що в 2016 році офіційний Пекін скасував політику "одна сім'я — одна дитина", що діяла протягом 36 років.

Як зазначають у виданні Deutsche Welle, якщо подібна тенденція збережеться, то до 2025 року Індія з середнім приростом населення у 1% обжене Китай за демографічними показниками.

Водночас КНР як друга економіка світу зіткнулася з проблемою старіння робочої сили: згідно з останнім переписом, частка китайських громадян віком 60 років і старше склала 18,7% від загальної чисельності населення, що на 5,44% вище за показник 2010 року.

В уряді Китаю вже обговорюють можливість підвищення пенсійного віку. Наразі в КНР офісні працівники можуть піти на пенсію в 60 (чоловіки) або 55 років (жінки), тоді як представники робітничих професій — в 50.

Подібні демографічні зміни можуть вдарити по економічному зростанню КНР, вважають експерти.

"Китай стикається з унікальним демографічним викликом, найневідкладнішим і найсерйознішим в усьому світі. Це бомба уповільненої дії", — поділився думкою в коментарі The New York Times Лян Цзяньчжан, професор прикладної економіки Пекінського університету.

"Економіка Китаю в осяжному майбутньому може не зуміти обігнати США і стати найбільшою економікою. Ключова причина — демографічні відмінності", — зазначив головний експерт з економіки Китаю в компанії Capital Economics Джуліан Еванс-Прічард.