У Шабо онлайн реєстр громади дозволяє мешканцям не витрачати час на бюрократію 

Шабівська громада на Одещині одна із перших запровадила електронний реєстр громади. Тепер для того, аби змінити місце реєстрації, достатньо 5 хвилин. Реєстр жителів територіальної громади (РТГ) — важливий інструмент цифровізації

РТГ дозволяє не тільки мати повну і точну інформацію про зареєстрованих мешканців, а і планувати життя громади.

"У даному реєстрі передбачена функція статистичної розбивки за віком, за статтю. Це вже йде планування громади, розвиток громади. Це не тільки бюджет, це плани на 5-6 років. Ми розуміємо, які в нас тенденції. Чи громада помирає, чи вона навпроти живе і молодіє", - говорить начальник Шабівського ЦНАПу Олександр Тарута.

Тарута додає, що раніше облік жителів вели хаотично у паперовому вигляді, а цілісного реєстру не було. Новий електронний сервіс РТГ —- простий в адмініструванні і не потребує особливих навичок. Крім того, невдовзі він позбавить українців необхідності носити паперовий витяг про місце реєстрації разом із ID-карткою. 

А вже сьогодні переваги реєстру відчувають молоді батьки. Адже завдяки йому вони отримують комплекс послуг єМалятко за однією заявою, — розповідає головна цифровізаторка Одещини Анастасія Бондар. Вона — заступниця голови ОДА з цифрової трансформації. Анастасія впроваджує зміни в житті регіону і координує процес цифровізації. 

"У Мінцифри є 4 глобальних мети на найближчі 3 роки. Покриття широкосмуговим Інтернетом 95% нашої держави, залучення 6 млн українців до програми розвитку цифрових навичок. І законодавче забезпечення доступності усіх публічних послуг онлайн. Перехід на електронний документообіг сприяє цьому. Так кожен громадянин зможе отримати будь-яку довідку онлайн", - ділиться планами Бондар.

Ще одна мета Мінцифри — підвищити долю ІТ-індустрії до 10% ВВП.