У законопроєкті про судоустрій не враховано думку Венеційської комісії, Вища рада правосуддя прагне контролювати орган з відбору суддів, - юрист

Адвокаційний менеджер створеної для розвитку верховенства права фундації DEJURE Степан Берко заявив, що нереформована Вища рада правосуддя прагне взяти під контроль Вищу кваліфікаційну комісію для відбору суддів, оскільки у законопроєкті про судоустрій 3711-д не були враховані рекомендації Венеційської комісії

Про це Берко сказав у програмі "Коментар з Анжелікою Сизоненко" на Еспресо.TV.

"Венеційська комісія розкритикувала законопроєкт 3711-д (про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи ВККСУ - ред) ще наприкінці минулого року, оскільки побачила там можливість нереформованої Вищої ради правосуддя сформувати підконтрольну собі Вищу кваліфікаційну комісію - орган, який добирає і фактично проводить конкурси на всі суддівські посади. І з того часу парламентський комітет доопрацьовував цей законопроєкт, але залишив у такій версії, яка залишає виключний вплив ВРП на формування складу Вищої кваліфікаційної комісії", - сказав Берко.
 
Юрист наголосив, що не була врахована також рекомендація Венеційської комісії щодо вирішального голосу міжнародних експертів у процесі відбору членів ВККСУ.

"До Вищої ради правосуддя немає жодної довіри і цей орган своїми рішеннями й діями повністю себе скомпрометував. Є серйозні сумніви щодо доброчесності багатьох членів цього органу і Венеційська комісія сама це визнає. Це, власне, той орган, який відповідальний за провал судової реформи з 2016 року, і той орган, який захищає одіозного суддю Павла Вовка від законного розслідування його неправомірних дій. Тобто, не можна такому органу давати можливість формувати нові органи, які відповідальні за добір більш як 2000 суддів на суддівські посади", - пояснив Берко.