Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів, країні загрожує опустелювання, - Міндовкілля

Україна переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів через кліматичні зміни

Про це повідомляє прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

"Україна посідає 9-е місце у світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Понад 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами. На жаль, маємо сумну статистику… Розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів", - йдеться у повідомленні.

У Міндовкілля додали, що 13 млн га сільськогосподарських угідь зазнають згубного впливу водної ерозії, понад 6 млн га земель систематично піддаються вітровій ерозії, а до 20 млн га охоплені пиловими бурями.

“За свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій”, — зазначають у Міндовкілля.

Вчені додають, що для України боротьба з опустелюванням та деградацією земель є одним з пріоритетних напрямків державної екологічної політики. Зокрема для цього: затвердили Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року; створили Координаційну рада з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського, Україна приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель.

"Така робота проводиться у рамках впровадження цілей сталого розвитку та конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах", - зауважив чиновник.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb