Україні потрібний прямий зв'язок із Тайванем

У дні, коли російські агресори продовжують вбивати українців та знищувати нашу країну, голова КНР Сі Цзянпін збирає саміт автократів та популістів, учасників БРІКС, на якому Володимир Путін отримує трибуну для повторення своїх брехливих звинувачень на адресу України та цивілізованого світу

Не треба обманювати себе: авторитарний Китай зацікавлений в успіху авторитарної Росії. Якщо Україна зникне з політичної карти світу, у Пекіні зітхнуть із полегшенням: це означатиме перемогу авторитаризму над демократією, сили над правом, зла над добром.

Тим часом по інший бік Тайванської протоки уряд Китайської Республіки запроваджує санкції проти країн-агресорів та солідаризується з Україною та цивілізованим світом. Але якими є реальні контакти України та Тайваню? Їх немає.

Я не закликаю розірвати дипломатичні відносини з КНР і встановити з Китайською Республікою. Я говорю саме про прямі зв'язки. Якщо громадянин України захоче хоча б відвідати Тайвань, його документи будуть направлені до Москви, до Московсько-Тайбейської координаційної комісії з економічного та культурного співробітництва. Ця комісія виконує функції своєрідного "посольства" Китайської Республіки в Росії в умовах, коли дипломатичні відносини не можливі та створена за рішенням президента Росії.

Отже, у столиці Росії, яка є союзником КНР, така комісія є та плідно працює. А у столиці України такого представництва немає – хоча йдеться про прямі контакти з однією з найрозвиненіших країн світу, до того ж – з країною, яка є оплотом та зразком демократії у регіоні. Я вважаю, що зараз - час для встановлення двосторонніх зв'язків на рівні, який би відповідав інтересам України та Тайваню.