Унікальні кептарі й копія череса ХІХ століття: костюми Kalush Orchestra на "Євробаченні" поєднають архаїку й сучасність

На "Євробаченні-2022", перший півфінал якого відбудеться у Турині вже 10 травня,  український гурт Kalush Orchestra вийде на сцену в точних копіях давніх шедеврів народного мистецтва та автентичних речах, що мають близько ста років.

Про це інформує Еспресо.TV.

Своїм мистецьким образом гурт завдячує українському стилістові Назару Дідику, дизайнерці Роксоляні Шимчук та художниці по костюмах Ользі Карпів. 

Як розповіла відома дизайнерка прикрас, колекціонерка старовинного одягу та власниця етно-галереї  Роксоляна Шимчук, творчість  Kalush Orchestra імпонувала їй ще задовго до того, як галеристка отримала пропозицію долучитися до створення сценічних образів учасників гурту для Турина. Оскільки з зірками різного масштабу Роксоляни Шимчук працює не вперше ( у переліку замовників Оксана Муха, Kozak System, Михайло Хома (DZIDZIO), гурти Курбаси та Ягоди, актор Микола Береза, Олег Скрипка, квартет Орфей, Ірина Федишин та інші), виклик не був шокуючим, але однозначно цікавим. 

"Переді мною стояло завдання додати до образів акцентів і ці образи облагородити, – каже Роксоляна Шимчук. – Оскільки є людиною, яка любить говорити правду в очі, то своє спілкування з Kalush Orchestra я почала з критики. Зокрема, дермантинового кептарика засновника гурту та його фронтмена Олега Псюка. А відтак переконавши його, що якість і мистецька цінність костюма на сцені не менш важлива, ніж музики, взялася за роботу. Існували якісь речі недоторканні, як от рожева панамка, що є фірмовою фішкою Kalush Orchestra, їхнім епатажем і впізнаваністю. Зрештою,  є умови "Євробачення", де прописано, що  образ учасників під час відбіркових турів не може радикально відрізнятися від їхнього образу вже під час самого конкурсу. Але в цілому простір для творчого руху у нас був, хоч  ми і вимушені були триматися певних коридорів. Зважаючи, що у своїй музиці Kalush Orchestra поєднує  етнічну архаїку і сучасність, ми взялися поєднати такі поняття і в сценічному образі гурту. І мені здається, зробили все, що могли. І зробили справді цікаво.  

Роксоляна Шимчук наголосила, що найскладнішими у цій співпраці були терміни виконання. Адже гурт не сидів на місці – після промотуру до "Євробачення-2022", під час якого відвідав Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу та збирав кошти на допомогу Україні, він вирушив Україною, зокрема поїхав у звільнений Ірпінь, де виступив просто неба.  Відтак костюми готувалися практично без примірок. А мова йшла про речі, де ті примірки таки мали би бути. Як от примірка точної копії череса з ХІХ століття. До речі, оскільки алярмове виготовлення такого череса випало на передвеликодній період, то тільки розуміння майстрами значимості участі України в "Євробаченні" під час війни та тривала співпраця з етно-галереєю  Роксоляни Шимчук змусили їх відкласти усі справи і таки зробити, що від них чекали. 

"Хлопці виїхали до Турина буквально з нашої галереї, – каже Роксоляна Шимчук. – І я вперше зробила те, що не роблю ніколи – позичила їм у цю дорогу з моєї колекції два унікальних  кептарі. Тобто речі з колекції не просто поїхали в інше місто, а за кордон, без нашої присутності та ще й так надовго. Колекціонери мене легко зрозуміють. Але я дуже добре усвідомлюю вагомість виступу Kalush Orchestra саме на "Євробаченні-2022". І тримаю кулаки, щоб хлопці перемогли".

Нагадаємо, участь у  Євробачення-2022  беруть 40 країн. Перший півфінал запланований на 10 травня, другий – на 12 травня, а фінал – на 14 травня. Україна виступить під номером 6 –  Kalush Orchestra презентуватиме нашу країну гурт  з піснею Stefania.


Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb