В Раді пропонують дозволити вишам навчати студентів-іноземців різними мовами

Комітет Верховної Ради з питань освіти та науки запропонував дозволити закладам вищої освіти навчати іноземних студентів різними мовами і незабаром внесе законопроєкт

Про це під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта та науки” заявив голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, передає Укрінформ.

“Є ініціатива комітету освіти та науки, і ми її найближчими тижнями будемо вносити в парламент для того, щоб наші університети могли зробити певний стрибок на зовнішні ринки", - заявив він.

Бабак нагадав, що на сьогодні навчання іноземців дозволено двома мовами - або англійською, або українською. 

"Ми втрачаємо величезні ринки наших сусідів. Мова йде про те, щоб дозволити навчання іноземців в окремих групах іноземців будь-якою мовою. ...Ми порахували, що потенціал цього закону — плюс 20 тис. студентів іноземців. А це означає, що щорічно це плюс 1,2 млрд грн в бюджети університетів, і щорічно плюс 4 млрд грн в бюджети місцевих громад", - наголосив він.

Як приклад Бабак навів, що на Закарпатті в університетах можуть викладати для іноземних студентів угорською мовою, на Львівщині та Волині — польською, в Чернівцях - румунською тощо. За його словами, це дасть змогу приймати на навчання студентів із Середньої Азії, навчання яких могло б здійснюватися російською мовою.

Він зауважив, наразі в Україні навчається близько 70 тисяч студентів-іноземців.

Також Бабак зазначив, що нині на другому читанні знаходиться законопроєкт, яким пропонується дозволити об'єднання вишів.

"Нам потрібно створювати і серед українських університетів величезні регіональні потужні галузеві університети. Зокрема і шляхом об’єднання. І це важливий елемент. У нас, на жаль, цей процес по суті заблокований указом президента від 1998 року, яким не дозволяється об'єднувати майно національних університетів, а у нас їх більш ніж 160. Це велика проблема. Ми домовилися про те, що вирішимо її на рівні закону, він на другому читанні. Я сподіваюся, найближчими двома пленарними тижнями ми приймемо такий закон, який дозволяє об’єднувати університети в більш потужні, бо тільки великі університети, з гарною матеріальною та фінансовою базою можуть дати хорошу якість освіти", - додав він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb