Викрадення Чауса: молдовське ЗМІ оприлюднило зміст нібито записки посла України про марні спроби Санду зв'язатись із Зеленським і її репутаційні втрати

Молдовське видання NewsMaker оприлюднило зміст нібито доповідної записки посла України Марка Шевченка, в якій ішлося про ситуацію з викраденням українського судді Миколи Чауса у Кишиневі, зокрема про репутаційні втрати через це президента Молдови Маї Санду

Документ виданню NewsMaker передав лідер молдовської "Нашої партії" Ренато Усатий, який заявил про "надійне джерело" інформації.

У записці йдеться, що найбільших іміджевих і рейтингових втрат у цій ситуації зазнає Санду, яка не має можливості впливати на "позицію органів виконавчої влади, прокуратури та правоохоронних органів, які продовжують перебувати під контролем призначенців [екс-президента Ігоря] Додона та залишаються під впливом російських чиновників".

Видання повідомляє, що нібито український дипломат пише про намагання опонентів Санду примусити її зайняти жорстку позицію щодо України.

"Складається враження, що політичні опоненти Майї Санду та їхні російський куратори цілеспрямовано завели президента Санду в ситуацію, коли вона повинна або взяти на себе політичну відповідальність за викрадення, або зайняти жорстку позицію по відношенню до України", - йдеться у документі.

Читайте також: Можливий дипломатичний скандал: Чауса вивезли із Молдови в авто посольства України

Також у документі викладено пропозиції керівництву України негайно назвати молдавській стороні представників України у спільній міждержавній комісії (робочій групі) та провести її перше засідання в Києві або Кишиневі, а також найближчим часом провести коротку телефонну розмову президентів Молдови та України "для поліпшення політичних позицій Майї Санду в її протистоянні з проросійськими силами в Молдові".

При цьому в такій розмові пропонується підтвердити позицію про непричетність України до викрадення Чауса, викладену раніше в розмові голів МЗС України та Молдови Дмитра Кулеби та Ауреліу Чокоя.

Крім того, у документі пропонується відповісти відмовою на ноту про зняття імунітету з військового атташе українського посольства Сергія Сметанюка, який служить у дипмісії з 9 квітня 2017 року з терміном повноважень до 3 травня 2021 року.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb