Вимагаємо повернути в ефір Еспресо, Прямий і 5 канал та покарати винних в інформаційній диверсії, яка підриває єдність України – заява фракції "Європейська Солідарність"

"Європейська Солідарність" вимагає повернути в ефір відключені телеканали Еспресо, Прямий і 5 канал, а також звертається до ОГПУ з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом перевищення службових обов’язків керівником концерну РРТ

Про це йдеться в заяві, яку оприлюднили на сайті "Європейської Солідарності" 

"В ефірі Прямого, П’ятого, Еспресо, серед іншого, виходили програми важливих міжнародних партнерів – редакції "Голосу Америки", ВВС, Радіо Свобода, Франс 24.

Відключення телеканалів негативно сприймається багатомільйонною аудиторією українців та отримало критичну критичну оцінку наших міжнародних партнерів.

Весь світ сьогодні захоплюється гідністю і відвагою українців, які виборюють демократію і свободу.

Не гідно в такий відповідальний і важкий час подавати суспільству і світу інші сигнали – про політичну цензуру, вибірковість і тиск на медіа", – зазначено в заяві.

"Європейська Солідарність" розцінює відключення трьох телеканалів як інформаційну диверсію, направлену на підрив єдності і демократичних засад держави.

"Вбачаємо в діях керівника концерну РРТ перевищення службових повноважень і корупцію, коли він самоосібним рішенням виключив канали з ефіру. За нашою інформацією, зараз керівник концерну РРТ знаходиться у відпустці, що носить характер державної зради – вирубити канали і піти відпочивати під час війни. Наша фракція хотіла зустрітися з керівником РРТ і ми отримали інформацію, що він у тижневі відпустці.

Звертаємося до ОГПУ з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом перевищення службових обов’язків керівником концерну РРТ.

Вимагаємо від прем’єр-міністра і уряду негайно розглянути на своєму засіданні питання невідповідності керівника концерну РРТ займаній посаді.

Вимагаємо від всіх причетних до цієї інформаційної провокації проти держави і придушення свободи слова та права журналістів на професію негайно повернути канали в багатонаціональну платформу DVB-T2, негайно виконати Указ президента щодо долучення колективів каналів до створення спільного марафону і надати трьом патріотичним каналам слот у спільному ефірі.

Звертаємося до всіх парламентських фракцій і журналістів інших телеканалів, які отримали слот в загальнонаціональному марафоні, публічно підтримати колективи телеканалів П’ятий, Прямий і Еспресо", – наголосили в "ЄС".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb