
Конфлікт Зеленського й Трампа в Білому домі мав два наслідки, - дипломат Веселовський
Надзвичайний і повноважний посол України, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський вважає, що хоча конфлікт Зеленського й Трампа в Білому домі підняв субʼєктність України, це призвело до суттєвих утрат для Києва
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Конфлікт між Зеленським і Трампом в Овальному кабінеті мав два наслідки одночасно. По-перше, у підсумку цей конфлікт суттєво підняв субʼєктність України. Кількість людей у США й поза межами Америки, які виступили за підтримку України, просто вражаюча. Ця кількість, безперечно, справила враження й на Білий дім. Навіть на того ж Джея Ді Венса, який з одного курорту таємно переїхав на інший через те, що йому влаштували гарячий прийом протестувальники. Майже вся Європа виступила на нашому боці. Навіть ті, хто раніше тихо мовчали. До прикладу, та ж Іспанія", - пояснив Веселовський.
Дипломат зауважив, що конфлікт у Білому домі призвів і до втрат для України. Зокрема, США зупинили постачання зброї для Києва, що суттєво може вплинути на лінію фронту.
"З іншого боку ми маємо і втрати. За кожну субʼєктність потрібно платити. Зокрема, США зупинили постачання всіх видів озброєння для України. По-друге, погрози. США погрожують Україні погіршити надання допомоги в розвідданих, підтримці звʼязку і т.д. Все це, звісно, може позначитися на нашому фронті й моральному дусі наших громадян", - додав він.
За словами Веселовського, попри погіршення відносин між США та Україною, підтримка Європи буде посилюватись і може стати ключовою для Києва.
"В нас є чимало скептиків, які говорять, що підняття цієї субʼєктності не варте було таких ризиків. Інші ж говорять, що Україна продемонструвала дуже твердо в Європі, що тепер це відшкодується багатомісячними, якщо не багатолітніми, повноцінними підтримками більшості європейських країн", - підсумував він.
Візит Зеленського у США та сварка в Овальному кабінеті
8 лютого президент України Володимир Зеленський з робочим візитом прибув у Вашингтон. Під час пресконференції в Білому домі перед запланованим підписанням рамкової угоди про корисні копалини виникла суперечка між Трампом, Зеленським та віцепрезидентом США Венсом.
Відтак спільну пресконференцію президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа скасували після суперечки, угоду не було підписано, а Зеленський достроково покинув Білий дім.
Після сварки в Білому домі свою підтримку Зеленському й Україні почали висловлювати європейські лідери та політики США.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що президент України Володимир Зеленський "повинен схаменутись і повернутися за стіл переговорів із вдячністю або хтось інший має очолити країну". Міністр торгівлі США Говард Лютнік сказав, що його країна не надаватиме Україні гроші, якщо вона "не буде прагнути миру".
У неділю, 2 березня, у Лондоні відбувся саміт європейських лідерів щодо захисту України та Європи від російської агресії за умов нового курсу США на геополітичну самоізоляцію. Участь у саміті взяв і Володимир Зеленський. Підсумовуючи Лондонський саміт, британський прем'єр Кір Стармер розповів про те, що він і президент Франції Макрон розробляють власний, альтернативний американському, план урегулювання російсько-українського збройного конфлікту.
Також Зеленський у Британії зустрівся з королем Чарльзом ІІІ. А в ніч з 2 на 3 березня розповів, що повертається додому, і підсумував візити до США та Великої Британії.
3 березня низка ЗМІ повідомила з посиланням на американських високопосадовців, що Трамп наказав зупинити всю поточну військову допомогу Україні, допоки не переконається, що лідери країни "демонструють щиру прихильність до миру".
4 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що зустріч у Білому домі з Дональдом Трампом пройшла не так, як передбачалося, і настав час зробити все правильно.
- Актуальне
- Важливе








