
"Має поєднати роботу БПЛА і піхоти в єдину ударну систему": речник Міноборони Лазуткін розповів про проєкт "Лінія дронів"
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів про проєкт "Лінія дронів": ініціатива має об’єднати роботу БПЛА і піхоти в єдину ударну систему
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Лінія дронів" передусім - це проєкт, який має поєднати роботу БПЛА і піхоти в єдину ударну систему. Це дозволить формувати зону враження, яку часто називають кілзоною, глибиною понад 10 кілометрів, надавати піхоті постійне повітряне прикриття і супровід, виявляти і знищувати цілі ще до того, як вони наблизяться. Жива сила це, чи техніка броньована не важливо, це проєкт про розвиток кращих підрозділів передусім безпілотних систем, які довели свою ефективність, лідерство, бойову міць в Силах оборони. І впровадження технологій також тут відіграє величезну роль саме для захисту життя піхотинця", - зазначив він.
Дмитро Лазуткін зауважив, що безпілотні системи нині стають ключовим елементом бойових дій. Вони допомагають піхоті виконувати найскладніші завдання, які дістаються саме піхотинцям.
За словами речника Міноборони України проєкт набирає людей і масштабується: "Якщо хтось вагається, хтось вирішує, куди йому піти в Сили оборони, де знайти своє місце. Мені здається, що "Лінія дронів" - це дуже цікавий, технологічний, дуже сучасний проєкт.
У проєкті "Лінія дронів" беруть участь підрозділи "Ахіллес", "Рарог", К-2, "Птахи Мадяра" та підрозділ Державної прикордонної служби "Фенікс".
"Ті люди, які будуть залучатися до тих п'яти підрозділів, які беруть участь у проєкті "Лінія дронів", вони будуть навчатися вже, скажімо так, під керівництвом, у тому числі, представників тих бригад, тих полків, які залучені до цього проєкту. Тобто це буде від початку спеціалізований курс навчання, цільовий, можна так сказати. Якщо говорити про втілення практичне, то йдеться передусім, знову ж таки, про розширення зони враження, тотальний контроль за кожним пересуванням ворога і відповідну координацію роботи нашої піхоти. Противник, який наближається, виявляється нашими БПЛА, розвідниками та поступово знищується ударними БПЛА та артилерією. Проте поки що щільності нашої кілзони наразі недостатньо, саме для цього впроваджено і цей проєкт “Лінія дронів”, щоб гарантовано запобігти прориву штурмових груп ворога у тилові райони. Тому ми вимушені зараз тримати нашу піхоту в окопах на лінії бойового зіткнення під КАБами та ударами дронів. Хочеться, щоб проєкт “Лінія дронів” вирішив цю проблему, і саме він покликаний це зробити для того, щоб зменшити вразливість нашої піхоти", - наголосив Дмитро Лазуткін.
Він зауважив, що Міністерство оборони спрямувало 4,6 млрд грн підрозділам, які братимуть участь у проєкті, аби ті могли закупити необхідне.
"Міністерство оборони додатково виділило 4,6 мільярди гривень цим підрозділам безпосередньо, і вони самі можуть закуповувати те, що їм потрібно для виконання тих чи інших задач. Комусь потрібно більше бомберів, комусь потрібно більше FPV-дронів, комусь потрібні розвідники, комусь транспорт потрібен, тобто вже самі командири вирішують. Це зроблено для того, щоб максимально пришвидшити процес, щоб уникнути бюрократії на цьому шляху, щоб була чітка взаємодія і результат також досягався якомога швидше", - розповів він.
Долучитися до проєкту "Лінія дронів" можна через сайт droneline.army.gov.ua. Також є можливість знайти посади в Дії, або доєднатися безпосередньо через підрозділ. Телефон гарячої лінії: 0 800 301 314.
- 9 лютого повідомлялось, що в Україні запрацює масштабний військовий проєкт "Лінія дронів", навколо якого об’єдналися найефективніші українські підрозділи Сил безпілотних систем.
- 2 березня воєнний оглядач Василь Пехньо зазначав, що рід Покровськом українське командування максимально тестує безпілотні системи і технології, які пов'язані з сучасною війною
- Актуальне
- Важливе







