"Путін проситиме про переговори": дипломат Безсмертний назвав фактори

Роман Безсмертний, дипломат, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь (2010-2011) розповів, що може змусити Росію до переговорів з Україною

Зміст

Про це він повідомив в етері телеканалу "Еспресо".

"Тут словами справі не зарадиш, тут спрацює тільки сила. Власне, йдеться про необхідність постачання до України високоточної, далекобійної зброї у необхідній кількості, забезпеченість ЗСУ, необхідні дії союзників у цьому плані. Це і є та "булава Котигорошка", яка не тільки нанесе удар, а й створить тиск, який змусить Путіна просити про діалог. Бо, якщо зважувати на дипломатичну мову, на застільні діалоги -  чи прямо, чи через посередників - вони жодним чином на нього не вплинуть. Вплине лише фактор сили, що визнають усі - від творця кількості планів Дональда Трампа до нинішніх офіційних очільників більшості держав. Тільки фактор сили може змусити Путіна, загнаного в кут, не те, що вести переговори, а просити про ці переговори", - зазначив Безсмертний.

За його словами, на цьому і акцентують увагу в нинішній ситуації: нанесення точкових ударів, наявність таких озброєнь є дуже серйозним і сильним аргументом. Це може паралізувати таких прихфоснів осі зла як Північна Корея, Іран, Білорусь, щоб вони не вештались поміж ніг, коли Путіна будуть заганяти в кут. 

"Тоді можна буде говорити про саміт, хоча є декілька озвучених речей, які важко поєднати. По-перше, місяць тому ми знали, що саміт має відбутися до виборів у США 5 листопада. Чесно кажучи, якщо подивитися на глобальний політичний календар, то в ньому місця для цього немає. Що стосується плану, презентації президенту Байдену, то очевидно він можливий у цей період, зокрема, і на полях Генеральної асамблеї ООН в кінці поточного місяця. Однак, треба розуміти, що на той момент уже буде зрозуміло, хто буде головним, і хто буде претендувати на папаху у Вашингтоні", - пояснив він.

Тема презентації і вироблення спільного плану, радше, пройде декілька читань, і одне з них відбудеться на наступному Рамштайні, -  сказав дипломат.

"Нинішній 24-й Рамштайн означився лише певними концептуальними сигналами, які стосуються цього плану.  Очевидно, подальшу роботу над ним будуть вести спільно. Відтак, можна сказати, що крига скресла в розумінні того, що по відношенню до Путіна треба працювати двома напрямками: пропозиціями, які стосуються діалогу, з одного боку, а з іншого боку — силою заганяти його і примушувати до певних дій, тобто здатності вести діалог і бути поступливим. Але я би сформулював це жорстко: здатності нинішнього дотримуватися статуту Організації Об’єднаних Націй, світового порядку і міжнародного права", - резюмував Безсмертний.

  • Нещодавно Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що його держава готова слугувати майданчиком для переговорів між Україною та Росією.