Таку думку експерт висловив в етері Еспресо.
"Мені здається, що Путін систематично їде вже по накатаних старих рейках. У нього в минулому є рівно такий же досвід. Це було приблизно у 2015-2016 роках, коли гостра фаза воєнних дій на Донбасі почала припинятися, а Крим вже був анексований. З одного боку Путін продовжував на Донбасі нарощувати військову присутність, займатися перебудовою захоплених територій на свій лад і так далі. А одночасно він безперервно говорив про те, що треба виконувати "Мінські домовленості" або "ми бачимо роботу в цьому напрямку", - прокоментував Олександр Морозов.
За його словами, Путін збирається у 2025 році піти по цій схемі. Одною рукою він буде нарощувати угруповання для того, щоб завдати удар, наприклад, по Сумській області, що зараз багато хто фіксує щодо нарощування цього угруповання. А другою рукою буде говорити: "Подивіться, у нас ідуть плодотворні переговори з Дональдом Трампом. Ми з ним, безумовно, хочемо миру. І навіть готові підписати якийсь Мінськ-3, а поки працюємо над ним". Цей фокус Путін буде успішно розігрувати, як розігрував його неодноразово в минулому.
"І це дуже поганий сценарій, тому що Вашингтон у це втягнеться, не зможе перейти до режиму тиску на Кремль. А при цьому військові дії будуть йти, буде ескалація. І вийде парадоксальна ситуація - що американська адміністрація без якогось розумного плану затіяла переговори, погано оцінюючи "добрі наміри" Путіна. Адже найголовніше зараз - у нас таке враження нібито Дональд Трамп щиро вірить у добрі наміри Путіна. Так, можна побудувати переговори зі злодієм, але не треба удавати, що його наміри зовсім щирі й що ця людина, Володимир Путін, дуже хоче миру, як говорить нам Дональд Трамп. Ні, це все погана гра", - зазначив політичний аналітик.
На його думку, небезпека полягає в тому, що війна йтиме, переговорні треки будуть працювати, і це буде діяти розкладаюче на Європу та на глобальний Альянс підтримки України.
"Якщо все піде по цьому сценарію, то "коаліція охочих" або "коаліція згодних", про яку говорив Стармер, буде формуватися. До неї увійдуть країни, які протягом трьох років війни вже проявили себе в активній підтримці України, додадуться якісь інші країни - це буде ядро. Добре видно - що б не відбувалося з Дональдом Трампом, американською адміністрацією, в Європі вже сформувався новий контур політичної та військової підтримки України. Це важливий момент, але це неминуче приведе до конфлікту між США і Європою", - резюмував Морозов.