
Трамп перебуває в альтернативній реальності – у цьому і проблема: російський опозиційний експерт Морозов про переговорний процес
Олександр Морозов, політичний аналітик, який перебуває у Празі, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що Трампу час робити остаточні висновки, адже його план щодо переговорного процесу провалився та зайшов у глухий кут
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Трамп 19 травня у розмові з Путіним продовжував достатньо нескладно, без нових аргументів наполягати на реалізації свого плану: припинення вогню на 30 днів, початок процесу. А Путін, як і раніше, маневрував і, швидше за все, казав, що він також за закінчення війни, але є нюанси. Жодних сумнівів, що Путін сказав журналістам, що Трамп висунув свою позицію, а ми – свою. Ось, що відбулося, мені видається. І головний результат полягає в тому, що Трампу час робити остаточні висновки, бо очевидно, що той план, з яким він виступав, зазнав поразки – провалився й зайшов у глухий кут. Причому Трамп після розмови з Путіним продовжує вдавати, що ситуація з переговорами цілком нормальна", - прокоментував Олександр Морозов.
За його словами, Дональд Трамп формує якусь позицію, не утримує її, втрачає цікавість до неї, якщо відразу не має результат і вигоду. А якщо він робить помилку, то не визнає її, а далі продовжує. І це стосується всього – і тарифної політики, і заяв щодо Євросоюзу, Близького Сходу. Трамп за майже чотири місяці своєї нової каденції робив заяви й про хуситів, і про якісь плани стосовно сектору Гази, і щодо Ірану.
"На мій погляд, Трамп перебуває в альтернативній реальності – у цьому і проблема. Донедавна в нас була одна альтернативна реальність – та, яку пропонують Путін і Кремль у своєму описі ситуації. Тепер бачимо, що у Трампа теж наче альтернативна реальність, бо від того, що ми чуємо від нього, чудно робиться. Путін ясно сказав, що наполягає на чотирьох пунктах свого ультиматуму, який він висував у червні 2024 року. То навіщо казати, як це робить Трамп, що в нього зберігаються чудові відносини з Путіним? Навіщо казати, що проблема для Трампа більш складна з Україною та її переговорною позицією, ніж із Кремлем? Усі бачать, що Київ відгукнувся на всі пропозиції, які були у Вашингтона, – і щодо угоди про метали, і про концепцію 30-денного припинення вогню. На все Київ відгукнувся, і очевидно, що проблеми в Трампа з Путіним, а не з Зеленським", - підкреслив політичний аналітик.
На його думку, нема сенсу нескінченно повторювати Трампу, що США пропонують Кремлю дуже вигідні економічні умови, якщо Кремль погодиться на припинення війни. Але повторювати це і далі означає наполягати на якійсь альтернативній реальності.
"Усі вже бачать, що Кремль не збирається приставати на жодні економічні угоди з Вашингтоном, а маніпулюватиме переговорною ситуацією, прагнучи зламати її на свою користь. І тут величезна проблема. Але я вважаю, що Трамп, просто через свій темперамент і характер, не спроможний сам собі сказати: так, я тут зазнаю поразки, треба швидко змінювати стратегію. Він завис у цій ситуації", - резюмував Морозов.
- 19 травня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Трамп заявив, що Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню та завершення війни. Також президент США поговорив із Зеленським.
- Трамп під час телефонної розмови з європейськими лідерами визнав, що російський диктатор Володимир Путін не готовий завершувати війну в Україні, оскільки вважає, що він перемагає.



- Актуальне
- Важливе









