
"Тут питання не до української ППО": військовий експерт Снєгирьов пояснив, чому в ніч на 6 квітня вдалося збити менше російських ракет
Військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" Дмитро Снєгирьов пояснив, чому в ніч на 6 квітня вдалося збити менше російських ракет і дронів
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Мовиться про комбінований характер ударів, коли спочатку запускається маса БПЛА, які перевантажують фактично українську ППО, причому до 30% це так звані БПЛА-оманки, які мають на меті повністю знекровити ППО, а потім вже наноситься удар безпосередньо аеробалістичними засобами ураження "Іскандер-М" тощо. Але варто говорити про зміну тактики й стратегії дій російських окупантів. Наразі вони концентрують удари по всіх без винятку обласних центрах України. І відповідно українська сторона прекрасно розуміє, що аеробалістичні цілі збивати можуть тільки зенітно-ракетні комплекси SAMP-T і Patriot, яких обмаль в української сторони. І ми стоїмо перед питанням: або захищати інфраструктурні об'єкти, мовиться про портову інфраструктуру, місця газонафтовидобутку, промислові об'єкти, або відповідно розкидати їх по кожному обласному центру", - сказав він.
Дмитро Снєгирьов зауважив, що росіяни користуються цим. Й іншого виходу, крім як нарощення кількості засобів ППО - немає. Але в цьому питанні Україна залежна від союзників.
"На жаль, мовиться про те, що тут питання не до української ППО, а до нестачі систем проти повітряного протиракетної оборони, тобто союзники пасуть задні моменти передачі нам цих систем. Тільки вони мають можливість і працювати по аеробалістичних цілях противника", - зауважив військовий експерт.
- Уночі та під ранок 6 квітня російські окупанти здійснили масований удар по Україні, випустивши ракети й ударні безпілотники. Оборонцям неба вдалося знищити 53 ворожі повітряні цілі.
- 6 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна може забезпечити виробництво систем ППО і ракет до них, але для цього потрібні відповідні політичні рішення.



- Актуальне
- Важливе













