
Якщо Трамп зупинить військову допомогу Україні, він позбудеться єдиного інструменту тиску на Путінa, - Портников
Журналіст Віталій Портников зазначив, що відновлення військової допомоги Україні було потрібно і Трампу і Зеленському
Про це він розповів в етері "Еспресо".
"Угода про мінерали була потрібна Дональду Трампу з однією метою — показати своїй аудиторії, що він не надає Україні фінансову допомогу безпідставно, а може навіть повернути ці кошти. Після зустрічі Зеленського з Трампом останній, мовляв, обурений тим, що Зеленський не виявив ввічливості, припинив військову допомогу Україні та обмін розвідувальною інформацією. Це рішення було покаранням не лише для України, але й для самого Трампа, адже військова допомога Україні була одним із небагатьох інструментів тиску на Путіна", - зауважив Портников.
За його словами, Трамп не має реальних інструментів короткострокового тиску на Путіна. Розмови про тарифи та мита не діють, оскільки Росія майже не торгує зі США.
"Енергетичні санкції мали б довгостроковий ефект. Отже, військова допомога Україні залишалася єдиним дієвим важелем впливу. Адже, якщо США не допомагають Україні, про що їм взагалі говорити з Путіним? Чому Путін має звертати на них увагу? Він може спокійно собі воювати і не зважати на їхнє існування", - додав журналіст.
Портников зазначив, що тема корисних копалин зникла з обговорень, оскільки Трамп, ймовірно, сподівається, що він переконає Путіна досягти перемир'я, щоб уникнути необхідності виділяти нові пакети допомоги Україні. Хоча навіть без угоди про мінерали військова допомога була відновлена. Тобто для них це було пропагандистським прикриттям.
У майбутньому, коли стане очевидно, що Росія не прагне миру, США можуть змінити свою риторику. Вони можуть виправдовувати допомогу Україні як спосіб протистояти Путіну або знову повернутися до теми угоди про мінерали, щоб обґрунтувати свої дії перед виборцями.
Читайте також: Згурець припустив, що може зробити Трамп, якщо буде роздратований поведінкою Путіна
Путін заявив, що не проти перемир'я, але серед його умов – Україна повинна зупинити мобілізацію і відмовитися від отримання військової допомоги. Трамп не погодиться на це. Тому що це зовсім не перемир'я.
"Державний секретар США Марко Рубіо після цих подій заявив, що кожна країна має право на самооборону. Очевидно, це не перемир'я, а капітуляція. Якщо оголосити перемир'я на 30 днів, а потім припинити військову допомогу, що станеться після закінчення цього терміну? Навіть якщо перемир'я триватиме довше — 45 днів чи більше — ідея залишається незмінною: якщо Україна погоджується на те, що не отримує військову допомогу, це фактично веде до демілітаризації України шляхом перемир'я. Уявімо, що через кілька днів або тижнів Росія отримує військову перевагу у техніці — ракетах, танках, літаках, дронах. Тоді повториться 24 лютого 2022 року. Якщо Росія порушить перемир'я, і всі обіцятимуть відновити допомогу Україні, поки ця допомога надійде, вже може не бути кого підтримувати. Чому Україна має погоджуватися на такі умови? Логіки в цьому немає. Припинення вогню, на відміну від мирної угоди чи навіть перемир'я, не може бути пов'язано з умовами", - резюмував Портников.
- Директор ЦРУ Джон Реткліфф 5 березня офіційно заявив про тимчасову зупинку надання Україні зброї та розвідувальних даних. Також 7 березня американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключиладоступ до своїх супутникових знімків для українських користувачів.
- У Джидді в Саудівській Аравії 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій. За її підсумками США заявили, що скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.



- Актуальне
- Важливе

















