
Закінчити війну РФ проти України для Трампа виявилося складнішим, ніж він думав, - Time
Для президента США Дональда Трампа виявилося складнішим завершити війну між Росією та Україною, ніж він думав. Водночас диктатор Володимир Путін вважає: прогалини американського лідера в знаннях війни завжди давали йому перевагу
Про це йдеться в матеріалі Time.
"Визнання своєї неосвіченості здавалося нехарактерним для президента, який часто стверджує, що знає більше, ніж будь-хто інший, і це могло спрямувати мирний процес на новий і невизначений шлях", - пишуть журналісти, апелюючи до заяви Трампа після розмови з Путіним 19 травня.
Тоді очільник Білого дому повідомив, що лише Київ та Москва мають вести перемовини, тому що вони "знають деталі переговорів, про які ніхто інший не знає".
Путін вважає, що незнання Трампа у війні дають йому перевагу
Зазначено, що з точки зору Путіна прогалини президента США в знаннях про війну в Україні завжди приносили перевагу РФ.
Зокрема, глава Кремля має улюблену переговорну тактику - навантажувати співрозмовників історичними теоріями й недостовірними фактами. Українські чиновники намагалися підготувати Трампа до подібного діалогу з Путіним, але "вони часто стикалися зі стіною незнання України в адміністрації Трампа".
Співрозмовник видання з українських дипломатичних кіл описав підхід адміністрації Трампа до Києва таким чином: вони все знають і не хочуть нічого чути.
Зокрема, Time нагадало, що подібне незнання в темі війни РФ проти України демонстрував спецпредставник Стів Віткофф, коли не зміг назвати області, які хоче захопити Москва.
"Ці так звані чотири регіони… Донбас, Крим... Ти знаєш назви", - заявив тоді Віткофф.
Акцентовано, що протидія техніці переговорів з боку РФ вимагає розуміння фактів, "які мало хто в Білому домі може легко скласти докупи".
"Намагаючись розширити розуміння Трампа про Україну, президент Зеленський неодноразово заохочував його та його старших помічників відвідати країну та стати свідками війни на власні очі. Ніхто не погодився приєднатися до Зеленського в одній з його частих поїздок у зону бойових дій. У лютому віцепрезидент Джей Ді Венс відхилив одну таку пропозицію, сказавши Зеленському, що він не зацікавлений у "пропагандистському турі", - нагадує Time.
Телефонна розмова Путіна й Трампа
Після останньої телефонної розмови Трампа з Путіним Білий дім "може більше не бути зацікавленим у тиску на будь-яку зі сторін, щоб закінчити війну". Так, після неї президент США не погрожував Москві санкціями за відмову від припинення вогню й не обіцяв участі Вашингтона у мирному процесі.
"Американські зусилля щодо встановлення миру між ними досі не змогли забезпечити чисту та легку перемогу, яку обіцяв Трамп. Це, одним словом, виявилося набагато складніше, ніж він думав", - резюмує видання.
- 20 травня Трамп заявив, що готовий відмовитися від участі США у переговорах між Україною та Росією, якщо не буде досягнуто прогресу.
- Актуальне
- Важливе













