Закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2" залежить від уряду Німеччини, - Кубілюс

Прем’єр-міністр Литви (2008-2012 рр.) Андрюс Кубілюс заявив, що закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2" залежить "від уряду Німеччини"

Про це він повідомив в ефірі програми "Вечір з Миколою Княжицьким" на Еспресо.TV

"В Європейському парламенті абсолютна більшість виступає проти газопроводу "Північний потік-2". Але проблема в тому, що Європейський Союз не є учасником цього проєкту. І тут, звичайно, все залежить від Німеччини, від її уряду, який наразі нічого нового не говорить про цей проєкт. З іншого боку стоїть інше питання календаря: що відбудеться швидше? Чи закінчить "Газпром" будівництво газопроводу, де залишається біля сотні кілометрів уже до берега Німеччини, попри всі американські санкції, чи раніше відбудуться вибори в Німеччині, де згідно всіх опитувань можливо наступний уряд буде коаліційним між християнськими демократами і партією "зелених". А партія "зелених" - судячи з того, що ми бачимо від їхніх представників в Європарламенті, виступає категорично проти будівництва "Північного потоку - 2". 

Андрюс Кубілюс зауважив, що парламентарі Європейського Союзу мають дуже схожі погляди з німецькою партією "зелених" щодо Росії. На його думку, створення коаліції християнських демократів та партії "Зелені" допоможе кардинально змінити політику щодо газопроводу "Північний потік-2".

"Політики Європейського Союзу та німецька партія "Зелені" маємо дуже схожі погляди по відношенню щодо Росії. У нас спільні пріоритети стосовно Російської Федерації. А захист демократії в самій Росії має стати одним з головних пріоритетів. І тому, якщо новий уряд в Німеччині буде створений на основі такої коаліції - християнських демократів і партії зелених", думаю, що тоді ми можемо отримати надію, що політика щодо газопроводу "Північний потік - 2" може змінитися кардинально." - пояснив політик

На думку політика, якщо "Північний потік-2" буде добудований, то транзит газу через газопровід може бути обставлений дуже жорсткими умовами і вимогами змінити політику Росії щодо Східної України. Він додав, що про це говорять і німецькі політики.