“Зрада серед військових керівників та адміністрації міста”: генерал-майор СБУ Ягун про причини зриву спецоперації по звільненню Слов'янська в 2014 році

Генерал-майор СБУ Віктор Ягун заявив, що основною причиною зриву спецоперації по звільненню міста Слов'янськ в 2014 році була “зрада серед військового керівництва та мерії міста”

Про це він повідомив в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на Еспресо.TV.

“Було декілька рівнів прийняття рішення - тактичний, стратегічний та глобальний. На глобальному рівні рішення приймав керівник держави, а саме Олександр Турчинов. За ним стояло все вище керівництво держави. Я не маю інформації, звідки з'явився план по звільненню міста Слов'янськ від сепаратиських груп, але фактом є те, що за ним ми повинні були це зробити в ніч з 12 на 13 квітня. Фактом є і те, що ми залучили для цієї операції три силові підрозділи. Частково це були “Альфа”, частково це були групи ЗСУ та 80 бійців спецпризначення Нацгвардії “Омега”.” - розповів Ягун

Генерал-майор СБУ зауважив, що силові акції проти сепаратиських груп, які захопили місто були 100%. Але, за його словами, в нашій країні інший підхід до таких операцій. Адже керівництво держави думало, в першу чергу, про мирне населення та інфраструктуру міста. На його думку, росіяни б просто зачистили територію знищивши не тільки інфраструктуру, а й його мешканців.

На запитання ведучого Зими про те, чи вплинув фактор зрадників на хід операцій, Ягун відповів: “Власне, причиною зриву операції 13 квітня 2014 року була зрада серед військового керівництва та адміністрацій міст. Наприклад, тодішній виконуючий обов’язки командувач ВДВ Швець повів себе неадекватно і заборонив збройній групі прийти на допомогу спецпідрозділу “Омега”. Саме це змусило спецпризначенців відступити. Також і позиція деяких керівників міст, таких як Неля Штепа, підривали операції наших силових структур.”

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb