Вогонь на знищення. Чому Росії оголосили чергову спортивну війну

Дмитро Марценишин
23 грудня, 2016 п'ятниця
09:00

Через допінговий скандал у Росії відібрали етап Кубка світу та юніорський чемпіонат світу з біатлону

У чому звинувачують Росію

Скандал навколо збірної Росії з біатлону спалахнув після оприлюднення другої частини доповіді незалежного експерта Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) Річарда Макларена. У ньому канадець навів докази тотальної фальсифікації допінг-проб російських спортсменів під час Олімпіади-2014 у Сочі, координованої на державному рівні.

А минулого тижня Міжнародний союз біатлоністів (IBU) отримав від WADA список з 31 російського біатлоніста, підозрюваного у вживанні допінгу. Імена спортсменів не розголошувалися, але було відомо, що до списку потрапили, як діючі атлети, так і ті, які вже завершили активні виступи.

Провідні біатлоністи світу одразу ж висунули IBU вимогу дискваліфікувати росіян, які вживали допінг та відібрати у Тюмені етап Кубка світу, запланований на 9-12 березня 2017 року. Зокрема покарати порушників закликав найсильніший біатлоніст світу – француз Мартен Фуркад.

"IBU повинен вирішити цю проблему і бути жорстким з порушниками. Це не один або два спортсмени, а 31. Сподіваюся, у IBU вистачить сміливості покарати їх. Якщо для них не буде жодних наслідків, то я буду закликати партнерів і суперників не брати участь в змаганнях", - пообіцяв Фуркад.

Француза підтримали багато інших спортсменів, серед яких титуловані норвежці Тарьєй Бьо та Еміль Хегле Свендсен і чешка Габріела Коукалова. "Ми не можемо мати справу з шахраями. IBU повинен показати на прикладі, що це неприпустимо. Я підтримую дискваліфікацію, - сказав Свендсен.

Згодом після заяв окремих спортсменів федерації біатлону Великобританії, Чехії та Норвегії попередили IBU, що мають намір бойкотувати російський етап Кубка світу у Тюмені.

"Ми вимагаємо, щоб IBU скасував всі заплановані заходи і дискваліфікував всіх згаданих в доповіді Макларена російських біатлоністів. Якщо ці вимоги не будуть виконані, Норвегія розгляне можливість бойкоту всіх змагань в Росії", - відзначила у своїй офіційній заяві Федерація біатлону Норвегії.

А ось Федерація біатлону України (ФБУ), яка ще напередодні минулого сезону відправляла спортсменів на підготовку до Росії, зайняла вичікувальну позицію. "Будуть докази - нехай карають як годиться. Чого нам бойкотувати етап Кубку світу в Тюмені? Ось як приймуть рішення, тоді і будемо дивитися, що відбувається в світі", - заявив президент ФБУ Володимир Бринзак.

Яким виявилося покарання

Вивчивши усі обставини справи IBU призначив на 22 грудня у Мюнхені екстрене засідання виконкому, на якому мав бути винесений вердикт стосовно російських біатлоністів та тюменського етапу Кубка світу. Обставини справи нічого хорошого збірній Росії не обіцяли, а президент IBU – німець Андерс Бессеберг - був налаштований перед засіданням рішуче.

"У нас достатньо доказів порушення антидопінгових правил росіянами, адже ми отримали додаткову інформацію від WADA, якої у доповіді Макларена не було", - заявив Бассеберг, який разом з ще дев'ятьма членами виконкому IBU вирішував у четвер долю російського біатлону.

У підсумку виконком IBU вирішив відсторонити від змагань двох російських біатлоністів, відібрати у Росії етап Кубка світу у Тюмені, а також юніорський чемпіонат світу, який мав відбутися у місті Острів з 22 лютого до 2 березні 2017 року.

Імена дискваліфікованих росіян не розголошуються, але норвежському каналу NRK стало відомо, що вони вигравали медалі на Олімпіаді-2014, але зараз вже завершили кар’єру.

В IBU повідомили, що вже надіслали цим спортсменам відповідні сповіщення. Тож незабаром їхні імена буде оприлюднено, а врешті – відібрані нагороди Сочі. Також у прес-релізі IBU зазначено, що розслідування стосовно решти 29 біатлоністів продовжуються, тому неприємності для збірної Росії ще не закінчилися.

Стосовно змагань, які мали відбутися у російських містах, то місцева федерація вирішила зіграти на випередження і сама запропонувала IBU забрати етап Кубка світу та юніорський чемпіонат світу, вочевидь, розуміючи, що зберегти їх не вдасться. В IBU повідомили, що про нове місце стартів повідомить пізніше.

Попереду на росіян ще чекає розгляд питання стосовно чемпіонату світу 2021 року, який мав відбутися у Тюмені. Його IBU розгляне на своєму черговому конгресі у 2017 році.

"Це перший сигнал для Союзу біатлоністів Росії, який повинен показати IBU і світовому спортивному співтовариству, що нинішня ситуація сприймається дуже серйозно. Дані доповіді Макларена свідчать про великі проблеми в російському спорті і його антидопінгової системі", - сказав Бессеберг, коментуючи рішення виконкому IBU.

Якщо Федерація біатлону України не висловила чіткої позиції стосовно російського допінгу, то міністр молоді та спорту України Ігор Жданов вітав учорашнє рішення IBU.

"Я особисто вітаю всі ці рішення. Росія має нести жорстке і невідворотнє покарання за організовану злочинну діяльність, спрямовану на вживання допінгу, фальсифікацію проб, підрив авторитету міжнародних змагань і базових принципів олімпійського руху", - написав Жданов на своїй сторінці у Facebook.

Що буде далі

Нагадаємо, що минулого тижня через допінговий скандал Міжнародна федерація бобслею та скелетону відібрала у Росії чемпіонат світу, який мав відбутися з 13 до 26 лютого 2017 року у Сочі, та міг пройти без багатьох провідних спортсменів з інших країн, які пообіцяли бойкотувати змагання, якщо вони відбудуться на території Росії.

Читайте також: Як Росія отримала новий ляпас за допінг

Тож не виключено, що приклад з біатлоністів, бобслеїстів та скелетоністів незабаром візьмуть і представники інших видів спорту. Зокрема про можливість переносу усіх змагань з Росії заявив віце-президент Міжнародної лижної федерації (FIS) Сверре Сеєберг.

Вже зараз існує велика вірогідність дискваліфікації збірної Росії з лижних гонок. Зокрема, 22 грудня стало відомо, що у доповіді Макларена фігурує троє російських лижників – олімпійські чемпіони Олександр Легков та Микита Крюков, а також срібний призер Ігор у Сочі – Максим Вилєгжанін. Про це повідомило шведське видання Expressen.

Між тим FIS представляє не одну, а одразу шість олімпійських дисциплін – лижні гонки, стрибки з трампліна, лижне двоборство, фрістайл, гірськолижний спорт та сноуборд. Тож якщо старти заплановані скасує ще й FIS, це по суті означитиме повний бойкот Росії у зимових видах спорту. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.39
    Купівля 39.39
    Продаж 39.85
  • EUR
    Купівля 42.09
    Продаж 42.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
24 квітня
15:35
фейк
"Москва прагнула нейтралітету, а не підкорення України": добірка фейків у світі за 24 квітня
15:31
Ексклюзив
Ілля Євлаш
Речник Повітряних сил ЗСУ Євлаш розповів, як вплинуло знищення російського Ту22М3 на використання авіації з півдня
15:16
СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія
Здав розташування блокпостів ЗСУ під час літургії: митрополиту УПЦ МП з Донеччини оголосили підозру
15:03
земля, земельні ділянки
Росіяни вигадали нову схему позбавлення українців права власності на ТОТ Запорізької області, - Спротив
15:02
На фото: Кадр з фільму "Я і Фелікс"
Фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" за книжкою Артема Чеха вийшов у прокат у Канаді
14:39
Хотіла продати дворічного сина за 1 млн грн: жительці Дніпра оголосили підозру
14:33
Міністерство оборони
Міноборони створило Офіс для управління військовою допомогою, яку надають країни-партнери
14:25
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:12
грузія
Європарламент пропонує не починати переговори з Грузією про вступ до ЄС через закон про "іноагентів", - Радіо Свобода
14:03
OPINION
Семен Єсилевський
Обмеження консульських послуг: навіщо воно в епоху електронних реєстрів?
13:51
Андрій Лунін та Бернарду Сілва (ліворуч)
"Реал" назвав суму, за яку готовий продати Луніна
13:49
погода
Наталка Діденко розповіла, коли припиняться дощі та прийде тепла погода
13:42
Україна Євросоюз
ЄС виділив Україні новий транш макрофінансової допомоги на €1,5 млрд
13:31
Верховна Рада
ВР схвалила у першому читанні законопроєкт про посилення контролю за гральним бізнесом й обмеження реклами азартних ігор
13:30
трактор, поле, фермер
"Зроблено в Україні": аграрії можуть компенсувати 25% вартості придбаної сільгосптехніки. Умова
13:18
Ентоні Блінкен
Блінкен прибув до Китаю: зустрінеться із Сі Цзіньпіном і лідерами бізнесу
13:15
Пил із Сахари
У атмосфері та опадах: до України дістався пил із Сахари
13:14
На фото: кадр з фільму "Путін"
Вийде в 35 країнах світу: оголошена дата премʼєри трилера "Путін" з дипфейком президента РФ у підгузку та в лікарні
12:45
застосунок Дія
Парламент прийняв за основу законопроєкт про розмитнення авто в Дії
12:41
На фото: Документальний фільм "Білий янгол – кінець Мар’їнки"
Фільм про евакуацію мирних мешканців з Марʼїнки отримав золоту нагороду та гран-прі New York Festival
12:30
грузія
Грузія продовжила термін безвізового перебування для українців
12:29
Еспресо лого
Відключення Еспресо з Т2 й напад митрополита Лебідя на кореспондентку телеканалу: держдеп США оприлюднив звіт про порушення прав людини в Україні
12:09
На фото: Олег Собчук з гурту "СКАЙ"
"Річ не в страху": лідер гурту "СКАЙ" Собчук пояснив, чому не воює
12:07
На Закарпатті прикордонники з пострілами затримали шістьох чоловіків, які планували втекти до Угорщини
ВР проголосувала за збільшення чисельності прикордонників
12:04
OPINION
Валерій Пекар
Чому ми втікаємо з поля битви за свідомість
11:52
Євген Балицький
ВАКС конфіскував у колаборанта Балицького 5 літаків, автомобілі, квартири та будинок
11:30
Оновлено
нафтобаза у Смоленській області
Безпілотники СБУ вночі атакували дві нафтобази у Смоленській області РФ
11:18
Джамала
Джамалу обрали речницею від України на Євробаченні-2024
11:15
Огляд
міжнародний огляд
Як штучний інтелект допомагає ЗСУ та чому найбільша загроза для Європи не Путін, а ультраправі. Акценти світових ЗМІ 24 квітня
11:15
Збір на амуніцію для 65 ОМБр
11:14
Електроенергія
Україна третю добу поспіль залучає аварійну допомогу з Європи: ситуація в енергосистемі станом на 24 квітня
11:13
Водопілля у Києві 2024 рік
У Києві рівень води у Дніпрі піднявся до рекордної цієї весни позначки
11:06
На фото: російські книжки
У Росії створили експертний центр, який визначатиме відповідність книг законодавству
11:04
Ексклюзив
окупанти
Кримська операція залежатиме від того, що будуть робити росіяни після 9 травня
10:54
Огляд
Карта. Авдіївка_2404
Карта бойових дій за період 17-24 квітня: Тактичні невдачі на фронті vs стратегічні перемоги у війні
10:48
Оновлено
обстріл одеса
Росіяни зранку вдарили ракетами по Одесі: є постраждала
10:45
окупанти в Криму
Британська розвідка назвала кількість дезертирів, яких РФ засудила з 2022 року
10:42
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 квітня: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:41
КНДР, Північна Корея
Міністр зовнішніх економічних зв'язків КНДР після візиту до Росії прилетів до Ірану
10:31
в Одесі затримали агента ФСБ
Наводив ракети на будівлі СБУ та прокуратури, щоб помститися за судимість: в Одесі затримали агента ФСБ
Більше новин