ТОП-10 найкращих аеропортів світу

Міжнародна консалтингова компанія "Skytrax", яка спеціалізується на вивченні якості послуг авіакомпаній та авіаперевізників, склала рейтинг кращих аеропортів 2014 року

Участь в опитуванні взяли 12,85 млн пасажирів 110 національностей, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сайт "Skytrax". У рейтингу брали участь 410 великих аеропортів на всіх континентах.

Десяте місце дісталося лондонському "Хітроу". Аеропорт складається із п'яти пасажирських терміналів і одного вантажного, обслуговує 90 авіакомпаній і сполучає Лондон з 170 аеропортами світу.

В "Хітроу", який щорічно обслуговує 67 мільйонів пасажирів, є священики християнських конфесій, а також ісламські, індуїстські, іудаїстські духівники. У кожному терміналі є кімната для молитв, а у підземному бункері функціонує каплиця Святого Георгія, покровителя Англії.

Дев'яте місце зайняв міжнародний аеропорт Ванкувера. Він є одним із найбільш завантажених у Канаді. Зали трьох терміналів прикрашені численними скультпурами, частина яких - в етно-стилі народів світу.

На восьмому місці опинився аеропорт у швейцарському Цюриху, один з найбільш завантажених у Центральній Європі. Тут діє система автоматичного підземного залізничного сполучення для перевезення пасажирів між терміналами.

На сьомому місці - Міжнародний аеропорт "Шоуду" в Пекіні, другий у світі за пасажиропотоком. Система опрацювання вантажу здатна обробити понад 19 тисяч одиниць вантажу за годину. Після реєстрації вантажу в одному з 292 пунктів прийому він починає рухатись зі швидкістю 10 м/с і здатен долати відстань між терміналами за п'ять хвилин.

Дах Терміналу 3 має багато вікон, які пропускають денне світло, а на території будівлі розташовано 72 заклади харчування, які пропонують страви чи не кожної національної кухні.

Шосте місце дісталося Міжнародному аеропорту Токіо "Ханеда". Має чотири термінали, один з яких - спеціально для VIP-персон. Термінали з'єднує підземний перехід та автобусний маршрут. Окрім того, на території аеропорту знаходяться залізнична станція та зупинка монорельсу.

П'яту сходинку в рейтингу зайняв амстердамський "Схіпхол", який вважається найбільш важливими повітряними воротами Європи разом із "Хітроу", Франкфуртським аеропортом і французьким ім. Шарля де Голля. Має аж шість злітно-посадкових смуг, власний морг і можливість оформити шлюб прямо в аеропорті.

За часи свого існування "Схіпхол" виграв понад 120 нагород, сім разів визнавався кращим аеропортом світу і протягом 15 років утримував титул кращого аеропорту Європи. Його особливістю також є музей, який спеціалізується на виставці голландського мистецтва.

На четвертій позиції - Міжнародний аеропорт Гонконга, який отримав назву "Чхеклапкок" на честь острова, на якому розташований. Один з найбільш титулованих аеропортів світу, неодноразово визнавався крашим у світі. Незважаючи на гігантські розміри, є одним з найбільш зручних для пасажирів. На сьогодні "Чхеклапкок" обслуговує понад три мільони тонн вантажу щоденно.

Трійку лідерів рейтингу відкриває аеропор Мюнхена, названий на честь колишнього прем'єр-міністра Баварії Франца-Йозефа Штрауса. Другий у Німеччині за кількістю пасажирів після аеропорту Франкфурта та перший за кількістю клієнтів внутрішніх рейсів.  Тут можна спробувати смачне баварське пиво, та відвідати традиційні німецькі страви.

"Срібло" отримав Міжнародний аеропорт "Інчхон", розташований за 70 км від столиці Південної Кореї Сеулу. Відкрившись у 2001 році, сьогодні він є одним з найбільших аеропорті світу за обсягом міжнародних перевезень і кількістю злетів та посадок літаків. Щорічно з 2005 року "Інчхон" отримує від компанії "Skytrax" найвищий рейтинг "П'ять зірок". Пасажири можуть пограти в гольф, покататися на ковзанах, зіграти в казино і розслабитися у спа-зоні.

Очолив рейтинг аеропор Сингапуру "Чангі", який є основним місцем зупинки на шляху між Австралією та Європою. З моменту відкриття у 1981 році став прикладом в авійційній інтудстрії, отримавши за 20 років існування більше 280 нагород. на території аеропорту присутні кінотеатр і басейн, а також справжні сади.