Як уламки харківського Леніна поховають Кернеса
Знесення пам’ятника Володимиру Леніну в колишній столиці радянської України має стати початком кінця «неосовкової епохи» в Харкові, яку уособлював нинішній міський голова Геннадій Кернес
Спроба харківських комуністів провести черговий сепаратистський мітинг в центрі міста обернулася для них втратою головного символа – 20-метрового монумента Іллічу. На суботній «марш миру» харківських комуністів, на який, попри гучну рекламу в соцмережах, нашкреблася якась сотня пенсіонерів, патріотичні сили «першої столиці» відповіли потужною недільною акцією, апофеозом якої стало повалення пам’ятника головного ідола комуністів на Площі Свободи.
Уже пост-фактум повалення Ілліча було освячено місцевою владою в особі губернатора Ігоря Балути, який одразу після падіння монумента підписав розпорядження про його офіційний демонтаж. У свою чергу міністр внутрішніх справ України харків’янин Арсен Аваков запевнив, що доля Ілліча його відомство не хвилює, а кримінальне провадження, що було відкрите після першої спроби завалити монумент, закривається.
Єдиним харківським можновладцем , який заступився за вождя світового пролетаріату, став одіозний міський голова Геннадій Кернес, теплі почуття якого до Ілліча добре усім відомі. В свій час він обіцяв «переламати дві руки і дві ноги» тим, хто зазіхне на цілісність харківського монумента.
Але це було ще за часів Януковича, тепер же суворий «Гепа» висловив своє гнівне обурення аж за півдоби після інцеденту. Та й колишньої «гепівської» експресії в ньому уже не спостерігається.
«Сегодня ночью варварски был разрушен памятник Ленину. Это был самый большой монумент Ленину в Украине - памятник монументального искусства местного значения. Памятник находился на государственном учете как объект культурного наследия. Но монумент разрушили. Повалили на землю. Обломки разобрали на сувениры те люди, которые этот памятник люто ненавидели», - йдеться з запізнілій заяві Кернеса.
Міський голова називає те, що відбулося злочином, закидає міліції та персонально міністру Авакову потурання злочинним діям та обіцяє обов’язково відновити монумент. Як бачимо, ламати ноги він уже не поспішає. Та й щодо виконання обіцянки відновити Леніна є великі і обґрунтовані сумніви. Давній поплічник «Гепи» Михайло Добкін теж в свій час обіцяв відновити київського Леніна, але після ганебного провалу на президентських виборах колись багатослівний Добкін радує фоловверів у своєму знаменитому «Твіттері» хіба що звітами з риболовлі та недолугою підтримкою колєжанки Альони Бондаренко.
На відміну від Добкіна, Кернес не позбувся посади міського голови і продовжує мутити воду у Харкові, але його вплив з кожним днем стає все меншим і меншим. Революція гідності та війна на Донбасі пришвидшили «десовєтізацію» України, що підтверджує катастрофічне падіння популярності регіоналів та комуністів, які всю свою політичну діяльність займалися спекуляціях на радянському минулому. Отже, можемо констатувати, що повалення Леніна ознаменувало кінець епохи «Гепи» у Харкові.
Цю думку поділяє і харківський політолог Валерій Дудко. «Після спроб повернути пам’яник, Геннадій Кернес на сьогодні знизив темп своїх дій і гадаю, що активних дій з його боку не відбудеться», - сказав експерт в коментарі Еспресо.TV. Він також підкреслив, що більшість харків’ян підтримує крок по знесенню пам’ятника Леніну. «Я їхав сьогодні на роботу у метро, і шість місцевих жителів, з якими мені вдалося поспілкуватися, с задоволенням підтримали починання, щоб пам’ятник Леніну у Харкові упав», - сказав політолог.
Дудко також вважає, що повалення Леніна не призведе по активізації сепаратистських заворушень у Харкові. «Комуністи сьогодні – це партія, яка тане, яка ще 10 років тому могла зібрати на мітинг до 10 тисяч осіб, сьогодні це групка людей не більше 100 чоловік. Тому навряд чи це призведе до посилення сепаратистських настроїв», - вважає Дудко.
У свою чергу експерт Олексій Голобуцький також вважає, що «епоха Кернеса вже відходить».
«Це сакральний жест у відповідь на проведення Маршу миру, проведений комуністами.
Виросло покоління людей, які вже не пам’ятають Радянський союз і які розуміють, що це все (пам’ятники Леніну) тягне нас вниз. Це сумнівні символи. Наприклад, наші сусіди зробили це ще 23 роки тому, і наразі рівень життя в цих країнах 2-3 рази вищий», - зазначив політолог.
Уся історія з харківським Леніним свідчить, що з Кернесом в його місті більше особливо ніхто не рахується. Не зумівши відстояти улюбленого вождя, «Гепа» майже остаточно перетворився на декоративного мера, яким був в останній рік свого головування у Києві не менш знаменитий «Льоня-Космос». А враховуючі нульові шанси Кернеса перемогти на наступних виборах, швидше за все, «Гепа», як і його «космічний колега», остаточно перетвориться на політичного клоуна, жарти якого будуть все менш смішними і цікавими.
Читайте також: Ленініана по-українськи або хроніка пікіруючих іллічів
- Актуальне
- Важливе