Чому ФІФА бреше про випадковість "російського Криму"

У ФІФА лукавлять, що не помітили контур карти Росії, який включав у себе Крим, на відео-візитці ЧС-2018. Вони бачили відео ще до офіційної презентації і просто не поважають Україну

Напередодні у Росії урочисто був представлений логотип ЧС-2018. Після цього ФІФА на офіційному каналі в Youtube опублікувала відео-візитку ЧС-2018, де показала анексований Крим як територію Росії.

Тільки після реакції ФФУ, яка начебто надіслала ФІФА свій протест, відео видалили з каналу. У ФФУ навіть сказали, що там вибачилися перед Україною, але на офіційному сайті ФІФА і досі ніяких вибачень немає. Так само ніяких документальних доказів цих вибачень не надала і ФФУ. 

Також свою ноту протесту ФІФА надіслав МЗС України.

Звичайно, у ФІФА прокоментували ситуацію з "російським Кримом". Прес-секретар Давид Ноемі зазначив, що під час презентації емблеми ЧС-2018 "відеопроекція на будівлі Великого театру була довірена місцевому креативному агентству". У ФІФА, мовляв, не помітили той факт, що контур проектованої карти включав в себе територію Криму. Пізніше той кадр був вирізаний з відеоролика. 

Чому ФІФА лукавить

Справа в тому, що під час офіційних презентацій такого калібру, як логотип ЧС-2018, все відбувається під повним контролем не тільки країни-організатора, але і ФІФА. Як розповіли нам у ФФУ, відео-візитка Росії ще до офіційної презентації проглядалася представниками ФІФА. Не помітити "російський Крим" міг тільки сліпий. 

В чому тоді справа

Вона в тому, що керівництво ФФУ під час "розбірок" з Росією за Крим показало себе не з кращої сторони. Якщо говорити точніше, то вся політика ФФУ на чолі з Коньковим була настільки безхребетною, що президента остаточно перестали поважати навіть звичайні українські вболівальники. Яке ж тоді може бути ставлення до керівництва ФФУ у ФІФА? Хто буде поважати слабкість у ситуації із захистом інтересів країни? Правильно, ніхто. 

Також справа в тому, що Блаттеру потрібна зараз Росія так само, як і Росії потрібен Блаттер. У травні 2015-го року відбудуться вибори президента ФІФА. Блаттер вже заручився підтримкою росіян. Міністр спорту Росії Мутко вже заявляв, що росіяни підтримають Блаттера. Можливо, саме тому він ще до оголошення офіційних результатів розслідування щодо вибору країн-господарів ЧС-2018 та ЧС-2022, яке проводив комітет з етики ФІФА, почав говорити, що в Росії мундіаль ніхто не відбере.

У ФІФА знали, що відео-візитка містить "російський Крим". Вони також знали, що це суперечить поглядам ООН, де не визнали анексію Криму. Але там передбачили, що у найгіршому випадку буде звичайний лист від ФФУ з проханням прибрати цей ролик. А в кращому - ФФУ і зовсім промовчить, що і сталося б, якби не тиск вітчизняних ЗМІ.

Чому Україна все зробила правильно

Дійсно, реакція України на відео-візитку була правильною. Приємно, що крім ФФУ, яка відреагувала із значним запізненням, до ситуації підключився і МЗС. У футбольних колах зараз панує думка, що ФФУ має судитися з ФІФА та Росією, але вона є хибною. Справа в тому, що судитися з ФІФА можна, але це дуже затратна справа, яка затягнеться на декілька років. Судові розборки призведуть до того, що ФІФА може наступного разу не надати Україні фінансову допомогу на будівництво певної футбольної інфраструктури, як у випадку з будівництвом бази у Вишгороді (яке ведеться за гроші УЄФА та ФІФА). Цілком можливо, що Україна виграла б у суді, але і без нього така ситуація вже навряд чи повториться, якщо звісно ООН не визнає Крим територією Росії ще до початку ЧС-2018. 

Також можна подати в суд на Росію. Можливо, саме це було б правильно. 

Що буде з ФІФА після "російського Криму"

У ФІФА все буде добре. Робоча група ФІФА та УЄФА продовжить "працювати" у напрямку "вирішення проблеми" кримських клубів. Офіційних вибачень на офіційному сайті так і не буде, якщо на цьому жорстко не наполягатиме ФФУ. Відео-візитку ЧС-2018 доведеться змінити, вирізавши з неї "російський Крим". Блаттер спокійно переможе на виборах президента. Наступний президент ФФУ також не сваритиметься з ФІФА через такі "дрібниці". Вболівальники зі всього світу, як і раніше, не дуже любитимуть ФІФА, але нічого змінити не зможуть. Всім доведеться змиритися з тим, що такий він сучасний футбольний світ, який вже давно включений у політику. І це не дивлячись на те, що Блаттер постійно наголошує про нейтралітет ФІФА "спорт поза політикою".