Чому Тимошенко кричить, що село гине

Юлія Тимошенко розпочала підготовку до гучного розлучення з коаліцією та мобілізує свій сільський електорат перед місцевими виборами

Нещодавно народний депутат Вадим Івченко, який до того ж є ще й заступником Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР) сповістив, що партія "Батьківщина" ініціює збори сільських та селищних голів. Офіційна мета зібрання - вироблення пропозицій до Бюджетного та Податкового Кодексу з урахуванням інтересів місцевих бюджетів. За словами Івченка, Держбюджетом на 2015 рік не враховано інтереси сільських та селищних рад і міст районного значення.

"Їх зробили фактично зайвою ланкою: всі податки, які збираються на території, піднялись нагору. Сьогодні районні ради розпоряджаються, коли і на який дитячий садок, чи на який будинок культури дати гроші - районні ради перебрали на себе повноваження органів місцевого самоврядування. Ми повинні зробити децентралізацію і зробити місцеві громади спроможними", -заявив Івченко.

Він повідомив, що як народний депутат отримує чисельні звернення від представників органів місцевого самоврядування, зокрема від членів Асоціації сільських та селищних рад, щодо необхідності термінового внесення змін до бюджету.

У зв’язку з цим, ВАССР оприлюднила звернення, в якому зазначається, що асоціація не має  жодного відношення до цих зборів і не уповноважувала Івченка виступати від імені асоціації.

"Повідомляємо Вас, що народний депутат Вадим Івченко за рішенням правління представляє інтереси ВАССР у Верховній Раді. Проте, усі питання та пропозиції мають бути ініційовані виключно Правлінням ВАССР згідно Статуту, а не політичною партією "Батьківщина", або будь-якою іншою політичною силою. Жодного офіційного звернення щодо проведення заходу від фракції "Батьківщина" чи народного депутата Івченка В.Є. до виконавчої дирекції ВАССР та Правління ВАССР не надходило", - йдеться в зверненні.

Якщо відкинути політичне підґрунтя цих розборок, можна вважати, що під гаслами "Село вмирає, врятуймо село" Тимошенко дала старт передвиборчій кампанії, основа якої – бюджетна війна з коаліцією та мобілізація власного електорату. Варто зазначити, що після ляпасу у вигляді результатів парламентської епопеї, для Тимошенко вкрай важливо отримати бодай маленьку перемогу і повернути довіру свого виборця. А враховуючи, що її електоральне поле -  це українське село, то ж логічно, що Тимошенко зосередиться саме на сільських проблемах. Водночас децентралізація – це, після війни на Донбасі, чи не найголовніша тема в суспільстві, і, скоріш за все, більшість політичних гравців спробують розіграти цю карту. То ж Тимошенко вирішила скористалась перевагою першості. Крім того, впровадження цієї реформи потребує докорінної зміни законодавства, в тому числі і змін до Конституції, і, за прогнозами спікера парламенту Володимира Гройсмана, ця робота буде завершена тільки восени. Враховуючи ці часові рамки, тема децентралізації – справжня скарбниця для популізму та пустих вимог перед місцевими виборами.

Паралельно з цим, Тимошенко продовжує бюджетну війну, яку розпочала ще наприкінці минулого року. Головна мета цієї війни – вихід із коаліції. Юлія Володимирівна вже неодноразово розігрувала цей сценарій і перемагала. То ж, скоріш за все, найближчим часом "Батьківщина" зосередиться на антибюджетному піарі та створюванні приводів, які врешті-решт дозволять їй напередодні виборів гучно хлопнути дверима і піти.