Навіщо Тимошенко шантажує уряд селом

Сьогодні Юлія Тимошенко поставила ультиматум владі – "Батьківщина" проголосує за зміни до бюджету лише у тому випадку, якщо будуть враховані її пропозиції

"Ми сьогодні вкотре передаємо уряду 8 пропозицій, за рахунок чого можна реально збільшити доходи бюджету, збалансувати бюджет. Це реалістичні пропозиції. Це вирівнює позиції заможних і бідних людей. Не можна поправляти ситуацію за рахунок людей, які живуть на останнє. Треба нарешті взяти податки з тих, хто продовжує жити на мільярди", - зазначила Тимошенко. 

Як стало відомо Еспресо.TV з власних джерел, однією з головних розбіжностей між Тимошенко і урядом є бачення на децентралізацію та розвиток села.

"Ми не підтримаємо таке ставлення до обласних бюджетів. Коли в міських сільських громад забрали всі власні доходи, ми пропонуємо справедливу децентралізацію - віддати частину доходів на місця. Села, селища і міста мають мати власну доходну базу. Ми професійно підготували зміни, які є реалістичними і правильними, і якщо вони не будуть враховані - ми не з можемо підтримати зміни до бюджету", - зазначила Тимошенко.

Зокрема, мова йде про прийняття законопроекту № 1159, який стосується розширення повноважень сільських рад і через який свого часу сталася бійка між народними депутатами Єгором Соболевим та Вадимом Івченком.  

В документі пропонується визнання на законодавчому рівні права комунальної власності переважної більшості земель, розташованих в межах територій сільських, селищних, міських рад за межами населених пунктів. Крім того, пропонується "передати від районних державних адміністрацій до органів місцевого самоврядування не властиві їм повноваження щодо виділення земельних часток власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), а також зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності".

Тобто, грубо кажучи, Тимошенко пропонує розділити всю землю між 10 тисячами сільрад (станом на 2012 рік в Україні налічується 10 278 сільських рад).

Разом з тим – це один з каменів спотикання в коаліції. Адже цей законопроект унеможливлює передбачене децентралізацією укрупнення сіл, без якого неможливо зробити громади самодостатніми.

Безперечно, села найбільше постраждали від  затвердженої Радою напередодні Нового року бюджетної реформи. Але всі ці проблеми уряд пропонує виправити поправками до бюджету.

Тож галасом "врятуємо село" Тимошенко практично дала старт передвиборчої кампанії. А враховуючи, що її електоральне поле -  це українське село, то ж логічно, що Тимошенко зосередиться саме на сільських проблемах. Водночас децентралізація – це, після війни на Донбасі, чи не найголовніша тема в суспільстві. 

І якщо їй вдасться протягнути цей законопроект – це означатиме, що вона отримала маленьку тактичну перемогу.

Читайте також: " Чому Тимошенко кричить, що село гине"