Навіщо екс-регіонали бавляться "опозиційним урядом"

"Опозиційний уряд" екс-регіоналів створили під місцеві вибори для "піару на бідності"

Сьогодні "Опозиційний блок" презентував так званий "тіньовий уряд", який на їхню думку повинен стати єдиною надією на звільнення від скрути населення України.

Псевдоуряд очолив сумнозвісний екс-регіонал Борис Колесніков. Наталії Королевській довірили соціальну політику. Мільйонер Рабинович став головним над силовиками, Грищенко - міністром закордонних справ, медійник Стогній отримав пост головного міліціонера.

Членами "уряду" стали люди здебільшого відомі завдяки скандалам, навколокримінальним аферам. Цікаво, що крім широковідомих загалу колишніх друзів Януковича, до так званого уряду увійшли люди, про яких на політичній арені "ні сном ні духом".

Читайте також: "Вуха Ахметова". Хто є хто в "тіньовому уряді" Опоблоку

Все це сталося "дуже доречно" на тлі зростання зубожіння громадян та невдоволення діями провладних сил. 

Еспресо.TV поцікавилося у експертів, чи зможе "тіньовий уряд" надати друге дихання політсилі екс-регіоналів і стати їхнім прохідним квитком до нової політичної реальності.

Валерій  Гончарук, політолог:

– Створення "тіньового" уряду – це не новина. "Тіньові" уряди були і за часів Тимошенко і Януковича. Вони створюються з метою інформаційного прориву, інформаційного піару. Зрозуміло, що якоїсь суттєвої ролі це відігравати в житті країни не буде.

Таким чином "Опозиційний блок" позиціонує себе на політичному просторі країни. Вони будуть проводити певну громадську компанію. Я не виключаю того варіанту, що це пов’язано з місцевими виборами і прагненням здобути більшу кількість голосів.

Люди зараз досить скептично ставляться до нової влади України та її внеску в розвиток країни. Основна частина електорату цього "уряду" знаходиться на Сході, Півдні та в Криму. І тут виникає парадоксальна ситуація, що без визволення цих земель "Опозиційному блоку" розраховувати на вдалий результат на виборах не приходиться. При цьому, сам блок висловлюється проти звільнення цих територій.

В сучасних умовах "Опоблоку" важко розраховувати не тільки на перемогу, а і навіть проходження у парламент є проблематичним.

Олександр Маслак, політолог:

- Це пропагандистський крок з боку "Опозиційного блоку", по-перше, а, по-друге, -  його кураторів з Росії. Це знову спроба легалізувати проросійську опозицію, і таким чином впливати на ситуацію в Україні

Треба чекати різних гучних заяв, іноді неконструктивних, або здебільшого неконструктивних. Якогось позитиву від цих людей чекати не варто. Ми знаємо до чого привели їхні дії під час попереднього правління. Тут і колишні регіонали і інші люди, які взагалі не мають стосунку до тих посад, які вони мають посісти. Наприклад, Вадим Рабинович, яке він має стосунок до силового блоку?

Створення такого уряду принесе за собою лише деструктив, лише негативні наслідки. Основним критерієм відбору членів уряду, зрозуміло, було особисте ставлення Бориса Колесника та взаємини із російськими кураторами.

Головною проблемою є те, що в Україні є великий сегмент проросійського електорату та дуже велика кількість людей, які вагаються і не визначились. Наразі відбувається багато негативних ситуацій в економіці і взагалі в суспільному житті, політиці. Люди, які відчувають скруту можуть стати потенційними виборцями "Опозиційного боку" і проголосувати за цю політичну силу на найближчих виборах.  

Я сумніваюсь, що безпосередньо члени "уряду" будуть займатися дестабілізацією в країні. Вони націлені все ж таки на більш легальні сценарії: будуть працювати більш опосередковано, через дестабілізацію ситуації на місцях шляхом поширення проросійської риторики. Будуть розпалювати міжполітичні конфлікти та розбурхувати пристрасті в суспільстві в низах, плекати національну ворожнечу.

Олексій Гарань, політолог:

- Взагалі це лише великий піар-хід. В країні є кілька центрів сили, є президент, є уряд. Поняття "тіньовий" уряд має сенс тільки в парламентській республіці, хоча все одно варто розуміти, що це лише піар-хід.

Ми бачимо, що туди увійшли ті ж самі люди, які були в уряді Януковича, які безпосередньо несуть відповідальність за злочинні рішення. Наприклад, Костянтин Грищенко несе персональну відповідальність за підписання Харківських домовленостей після підписання яких розпочалася безпосередня здача Криму. Варто розуміти, що це саме та людина, яка своїми діями призвела до втрати Криму, яка намагалася організувати компанію травлі Юлії Тимошенко. Грищенко був один з головних спікерів, які замість того, щоб перейматися дипломатією і підписанням угоди про асоціацію, займався наклепами на адресу Тимошенко.

Якщо говорити про Колеснікова, то ми пам’ятаємо його звинувачення у корупції з тими самими "Хюндаями" та зниклими грошами під час чемпіонату з футболу.

Ці люди зараз намагаються скористатися тією демократією, яка вже є в країні і будь-яке судове переслідування вони будуть представляти як тиск на свободу. Ми вже чули заяви Льовочкіна, який розповідає про тиск на опозицію, про утиски свободи слова.

Хто такий Льовочкін? Це - архітектор режиму Януковича, це людина, яка будувала оту систему, яка з рештою призвела до крові. Це людина, яка тисла на опозицію, яка безпосередньо займалася утисканням свободи слова. А зараз нам розповідає про те, як це все потрібно захищати.

Нам треба нагадувати суспільству, хто всі ці люди, Крім того, треба довести справи до логічного завершення, як проти того ж Колеснікова. Щоб це були доказові справи, які викривали корупцію та тіньові схеми. Дві-три доказові справи -  і у всіх цих бійців режиму Януковича відпаде бажання

Цей "тіньовий" уряд грає на соціально.- екномічному погіршенні, на війні, розповідаючи, що нам всім потрібен мир. Вони це будуть використовувати з пропагандистською метою. Представники "Опозиційного блоку" можуть знайти певну підтримки. Адже вони здобули голоси на виборах до парламенту, власне, на цьому вони і спекулюють. Треба говорити про подолання корупції, а на цих людях клейма ніде ставити.