Бригада Нацгвардії за стандартами НАТО залучає іноземних інструкторів

Формування першої в історії Національної Гвардії України бригади легкої піхоти за стандартами НАТО інтенсифікувалося за допомоги військових інструкторів з-за кордону, зокрема, з Ізраїлю

Гвардійці-піхотинці вивчають не тільки, як вправно володіти зброєю та координувати дії, але і як планувати операції на штабному рівні. За військовими навчаннями спостерігав журналіст Станіслав Мельничук.

"Підйом! Вихід в повній екіпіровці!" З цих слів командира о 4-й годині ранку починається новий день для бійців піхотної бригади на полігоні Нацгвардії під Києвом. За сьогоднішньої легендою навчань, уявна диверсійно-розвідувальна група противника закріпилася неподалік базового табору. Гвардійці швидко екіпіруються та отримують установчий наказ. Далі вони складають план операції, ретельно вивчають карту місцевості й узгоджують усі можливі схеми наступу.

"Ми визначили цілі та з'ясували, яке нам потрібне озброєння", - пояснює боєць із позивним "Чарлі-1" і додає: "Після брифінгу з командиром  кожне відділення отримало своє завдання. З усіх запропонованих варіантів був визначений один, який ми намалювали на дошці, де схематично відпрацювали шляхи пересування, точки збору та порядок взаємодії".

Для знешкодження уявного загону противника  підрозділ гвардійців сьогодні повинен подолати непоміченим 6 кілометрів по лісовій місцевості. Вправність їхнього маскування перевіряють іноземні військові інструктори.

"Ми даємо їм базові речі, такі як порядок замаскованого пересування і реагування на контакт з противником. Тобто  вчитися тримати дистанцію  нізащо не розмовляти під час висуванння та знати всі можливі тактичні формації", - ділиться досвідом інструктор-волонтер з Ізраїлю Цві Ариелі.   

Впродовж пари годин гвардійцям вдається захопити блок-пост уявного противника. Враховуючи те, що відпрацювання піхотних вправ відбувається у максимальному наближенні до умов реального бою, в наступну точку збору гвардійці повертаються з уявно пораненим бійцем, якого по черзі переносять на ношах.

"Тут багато чому навчають і дають те, що треба. У порівнянні з рештою військових частин, я побачив, що саме в цій бригаді Нацгвардії дають гарні знання. І тому в мене є бажання тренуватися і вчитися далі та досягати більшого", - розповідає юний гвардієць, якого звати Богдан.

Інший боєць нової бригади, якого звати Ігор, провів у зоні антитерористичної операції на сході України понад рік в складі однієї з бригад Збройних Сил України. Від товариша він дізнався про формування бригади Нацгвардії за стандартами НАТО і приїхав в Гостомель заради цікавості. Ігорю вдалося пройти суворий відбір і після співбесіди з начальником штабу він залишився служити тут.

"Якби в мене в АТО було хоча б 10% тих знань, що я отримав тут за місяць, то моя ефективність була б в сто разів більшою!" - зізнається Ігор і додає: "Тут за перший місяць я отримав більше навичок, ніж за весь рік в АТО — це однозначно. Хоч я служив командиром бронетранспортера і розвідником. Але в армії багато хто воює лише на інтуїції".

Після кількакілометрового маршу гвардійці отримують наступний наказ – зайняти кругову оборону й приготуватися до штурму навчальної висоти та відпрацюванню вправ зі стрільби.

"Я навчав різноманітні підрозділи, але можу відзначити, що тут підібрали дійсно гарних хлопців, які хочуть займатися військовою справою і в них це виходить", - визнає віськовий інструктор Петро Леусенко.

Під час тренувального процесу без попередження в розташування бригади заїхав її куратор, заступник міністра внутрішніх справ Тігран Авакян. Він особисто поспостерігав за виконанням вправ на полігоні, а потім в неформальній обстановці поспілкувався з гвардійцями.

"Я бачу, що хлопці тут дуже підготовлені, що у них є бажання. І ця військова частина, як невід'ємна частина Збройних Сил України має майбутнє. Я в це вірю, оскільки в нас є гарні інструктори", - розповідає заступник міністра внутрішніх справ Тігран Авакян і підкреслює: "Головна ідея -  створити бригаду, яка буде відповідати глобально стандартам армій країн НАТО! Тобто нам в Україні потрібні більш якісні військові стандарти, якісніші стандарти планування і підготовки, в тому числі кращі стандарти спілкування між бійцями і офіцерами. Крім цього, бійцям важливо знати англійську мову. Тобто  ця нова бригада легкої піхоти - це один з дієвих експериментів, які ми здійснюємо разом на практиці".

Напередодні нового року на одному з полігонів Київщини відбулися показові змагання військових інструкторів, за якими мали можливість спостерігати представники країн Північноатлантичного альянсу. Вони  пересвідчилися, що перша легка піхотна бригада Нацгвардії демонструє високий рівень підготовки. Тому представники НАТО вивчають питання про надання їй не тільки консультативної підтримки, але й у вигляді матеріально-технічного забезпечення.

"Всі наші партнери, як в країнах НАТО, так в країнах Європи і в США зацікавлені в безпековому надійному просторі на сході Європи. Звісно, що без України створити подібну безпекову зону неможливо. Для того, щоб її створити, нам якраз і потрібні якісні військові формування", - вважає заступник міністра внутрішніх справ Тігран Авакян.

Набір в нову бригаду Нацгвардії триває. До її лав запрошують всіх, в кого є військовий досвід та бажання особисто долучитися до реформування силових відомств України. Одним з не менш важливих мотивуючих чинників для проходження служби саме в цьому підрозділі є гідне грошове забезпечення.

"Тут стараються — наскільки це можливо в рамках бюджету — залучати бійців в тому числі і достойною зарплатою. Мінімальний розмір грошового забезпечення рядового солдата становить 10 тисяч гривень. Він може бути більшим в залежності від звання, досвіду, посади і рівня відповідальності аж до 20 тисяч гривень", - додає інструктор-волонтер Цві Ариелі.

Всіх, хто зацікавлений служити в першій бригаді легкої піхоти Національної Гвардії України, чекають за адресою: Київська область, місто Гостомель, вулиця Проскурівська, 1. Більш детальну інформацію можна отримати у службі кадрів за телефонами: (098) 614-50-47, (095) 686-28-63, (073) 474-68-63.