Art Basel по-українськи. Перший Тиждень мистецтва у фото та деталях

Kyiv Art Week, аналогом якого став всесвітньовідомий Art Basel, вперше розпочався в Україні 15 червня

Галереї з Франції, Грузії, Білорусі, Литви, Польщі, України, Вірменії з 15 до 20 червня виставляють у Києві свої найкращі роботи. На 17 різних арт-локаціях, що розташовані в центрі міста, вперше в Україні можна подивитись на роботи світових митців різних стилів.

Kyiv Art Week проходить вперше, але масштаби його експозицій та територій дають надію, що з року в рік цей арт-ярмарок привертатиме увагу все більшої кількості відвідувачів та міжнародних учасників. Чого вартий лише арт-хол D12, площа якого понад 3500 кв. м. Тут протягом 6 днів Тижня мистецтв проходитиме міжнародний ярмарок. 

Журналісти Еспресо.TV пройшлись кількома локаціями Kyiv Art Week та діляться найцікавішим.

Від Подолу до "Мистецького Арсеналу", від Андріївського узвозу до парка Шевченка – якщо гуляти цими маршрутами з 15 до 20 червня, не натрапити на Kyiv Art Week буде неможливо. До речі, знайти щось цікаве тут зможуть і адепти класичного мистецтва, і шанувальники сучасного.

 

Арт-детективи в Національному музеї мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків

Одним з майданчиків Тижня мистецтв став Музей Ханенків, що зберігає найвизначнішу в Україні колекцію закордонного мистецтва. Загалом фонд музею налічує понад 20 тисяч творів.

Під час Kyiv Art Week Музей Ханенків влаштував одну з найцікавіших експериментальних виставок Art&Science. Її унікальність в тому, що вона є результатом скрупульозного детективного розслідування неідентифікованих творів мистецтва.

"У наших фондах зберігаються речі в поганому стані, не до кінця вивчені та не дуже цінні, – розповідає заступник директора музею Олена Живкова. – Найбільша радість будь-якого музейника, коли з невідомої картини з'являється твір мистецтва відомого художника: за деталями, за аналогіями, знакам і за монограмами. У цій виставці ми показуємо саме те, що нам вдалося відкрити і розслідувати".

Одне з розслідувань, яке демонструють зараз в музеї – "Портрет воєнного" авторства невідомого італійського художника 19 ст.

"Жоден музейник не може змиритися з тим, що у фондах зберігаються висококласні твори з визначенням "Невідомий художник. Портрет невідомого". Ми ладні вдень і вночі шукати втрачені свідоцтва, зіставляти напівзабуті факти, порівнювати знайдені аналогії", - ділиться Живкова.

Після тривалих досліджень твору вдалося повернути не тільки ім'я справжнього автора, але і особистість героя. Картина невідомого майстра виявилася роботою відомого російського живописця першої половини 19 ст. Миколи Ломтєва.

Фото: maincream

Ключем до розгадки таємниці стали ініціали, порівняння і дивовижно вдалі аналогії та опублікований "Щоденник Миколи Ломтєва". Ба більше, "Портрет воєнного" виявився автопортретом митця, написаним ним в Італії. 

Ще один цікавий момент: як картина невідомого художника, твір не має музейної цінності. Визначення авторства, періоду, стилю надає роботі в рази більшої вартості як в мистецькому, так і матеріальному плані.

Таких заново відкритих експонатів Музей Ханенків представить кілька. 

Класика живопису у Музеї російського мистецтва

По дорозі, на цій же вулиці можна заглянути і до Музею російського мистецтва. Для Kyiv Art Week тут підготували одразу дві цікаві експозиції. 

Перша виставка презентує картини із закритих фондів музею "Сади Срібного століття", присвячену Михайлу Врубелю. 

Друга - виставка приватної колекції відомого українського лікаря-педіатра Давида Сигалова. Картини він збирав понад 50 років і потім передав музею. У його колекції понад 400 робіт, серед яких твори Рєпіна, Сурікова, Левітана, Коровіна, Врубеля, Борисов-Мусатова, Григор’єва, Сар’яна та інших.

 

Bereznitsky Aesthetics на Воздвиженській

В одному з найбільш яскравих куточків Києва розташована затишна галерея Bereznitsky Aesthetics. Зазвичай вона не відкрита для відвідувачів, але протягом Kyiv Art Week її двері будуть відчинені для всіх.

Це приватна галерея Березницьких, які і організували Тиждень мистецтв в Україні. Серед робіт, зокрема, можна буде побачити картини Юрія Сивіріна "Казки на ніч".

"Свій захід ми адаптуємо до української реальності з тим, щоб Україна нарешті з'явилася на культурній мапі світу. Адже про Україну зараз знають тільки з новин і, як правило, не дуже хороших. Ми хотіли заявити про те, що у нас тут є культурний процес, він активний і він не замкнутий. Він орієнтований не тільки на внутрішню картинку, а є міжнародним", - розповів Євген Березницький.

Міжнародний галерейний ярмарок

Однією з найбільш масштабних виставок Kyiv Art Week є міжнародний мистецький ярмарок в арт-холі D12. Тут на трьох поверхах (які спускаються з першого вниз) можна побачити найкращі витвори сучасного мистецтва від 20 галерей з різних країн.

Одним з найцінніших своїх досягнень Kyiv Art Week вважають грузинське представництво. Зокрема тут експонуються картини з тбіліських галерей Project ArtBeat, Gala Gallery, Gamrekeli. 

Також на арт-ярмарку – картини та інсталяції десятка галерей з різних міст України.

Інсталяція Юлії Беляєвої

Читайте також: Тиждень мистецтва в Україні. 10 цікавих подій Kyiv Art Week

Український художник Роман Мінін, в роботах якого увага зосереджена на шахтарській тематиці, так коментує свою участь у ньому: "Ця подія досить класна і позитивна. Мені дуже хочеться, щоб Україна як країна інтегрувалася в міжнародний простір. Без подібних схем спілкування культури і соціуму цього не буде. У нас не такий авторитет як на Заході, і ми маємо експериментувати".

Фото: Вікторія Руденко, Дар'я Тарасова